Konjic: Večeras omladinski iftar i prikupljanje sredstava za Palestinu

SIPA: U akciji “Paravan” uhapšene tri osobe u Mostaru, Međugorju i Konjicu

Udruženje Pomozi.ba u martu doniralo 775.930,83 KM za liječenje oboljelih bh. građana

U martu mjesecu donirali smo 775.930,83 KM za liječenje...

Nastavak radova na uređenju parkinga u Koloniji

Ovih dana nastavljaju se radovi na uređenju parkovskih površina...

ABA LIGA: Marnar nakon velikog preokreta bolji od Igokee, Russella nevjerojatna partija, Nakić krenuo s double-double učinkom

U drugoj utakmici ovosezonske ABA lige sučelili su se Mornar i Igokea, a nakon velikog preokreta u posljednjem dijelu slavili su gosti iz Bara rezultatom 91-83.

Utakmica je počela veoma efektno na obe strane, ali nijedna ekipa nije uspela da dođe do značajnije prednosti tokom prve četvrtine.

Drugi dio pripao je Laktašankama, koje su prvi put vodile dvocifrenom razlikom koja je išla na 13 poena, serijom Marije Nakić od 4 poena nešto manje od 4 minuta prije kraja prvog poluvremena.

Na poluvremenu su imali značajnu prednost, jer su vodili 47-37, ali se Ovnovi nisu predavali.

Pre svega, došlo je do preokreta na krilima Derona Rasela, a u fantastično šutersko veče američkog špica pridružili su se i ostali saigrači, pre svega Vladimir Mihailović.

Posle dužeg vremena preokret su doneli Petar Vujačić trojkom šest i po minuta pre kraja meča (74-72), te Rasel trojkom i Mihailović dve trojke. osvojio izbor Mihaija Pavićevića za finale.

Rasel je bio najbolji igrač utakmice sa neverovatnih 41 poenom, uz po 6 skokova i asistencija, a nije zaostajao ni Mihailović sa 26 poena, 3 skoka i 4 asistencije.

U poraženom timu najviše se istakao novajlija Mario Nakić sa dabl-dabl učinkom od 16 poena i 10 skokova, čemu je dodao i 2 asistencije, dok je Nikola Tanasković bio samo na skok od tog ostvarenja, sakupivši 15 poena. i 9 uhvaćenih lopti.