12.5 C
22 Aprila, 2024

ABA: Partizan savladao SC Derbi pred svojim navijačima

U trećem kolu ABA lige košarkaši Partizana pobedili su na svom parketu, Studentski centar, rezultatom 91:82.

Partizan je prvu četvrtinu dobio rezultatom 23:17, ali je u drugom poluvremenu SC Derby pružio jači otpor i poveo 32:28 nakon četiri minuta igre u drugoj četvrtini.

Do kraja prvog poluvremena vodila se izjednačena borba, a dva minuta do kraja Lesor je na pas Pantera pogodio i dodatno iznudio faul, pa je Partizan otišao na plus pet, 42:37.

Ubrzo se prednost Partizana istopila, Mateo Drežnjak je minut pre kraja prvog poluvremena smanjio na 42:41, a posle još jednog neiskorišćenog napada crno-belih Tasić je pogodio za vođstvo gostiju. Ipak, špic crno-belih Eksuma rešava poslednji napad Partizana, koji na poluvreme odlazi sa minimalnih 44:43.

U trećoj četvrtini gosti su nastavili da pružaju otpor Partizanu, koji nije imao dovoljno energije.

Na početku poslednjeg dela Partizan je zaigrao nešto bolje, a četvrtina je počela košem Lesora. Trojkom Tristana Vukčevića za 80:68 energija se vratila i na tribine i na teren, a crno-beli su u tim trenucima preokrenuli meč u svoju korist.

Najbolji u Partizanu bio je Matias Lesor sa 19 poena i četiri skoka, a pratili su ga Ledej sa 15, Papapetra sa 12, te Vukčević i Eksum sa po 11 poena.

Kod gostiju najbolji su bili Jackson sa 19 i Mateo Drežnjak sa 16 poena.