Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici danas obilježavaju Veliki četvrtak

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Adis Bećiragić otkrio šta je bio ključ pobjede nad Mađarskom i poručio: Još uvijek smo sami sebi najveći neprijatelji…

Selektor košarkaške reprezentacije BiH Adis Bećiragić obratio se novinarima na konferenciji za novinare nakon pobjede Zmajeva u prvoj utakmici Eurobasketa protiv Mađarske rezultatom 95:85.

Bio je to meč koji smo očekivali. Znali smo da moramo da igramo 40 minuta, da će pre ili kasnije odustati. Znali smo da će igrati polako, da će nas udvostručiti i natjerati nas na greške. Možda smo ušli u taj ritam u prvom poluvremenu“, rekao je Bećiragić.

Zatim je otkrio šta je ključno za pobjedu nad Mađarskom.

Znali smo i da će naš kvalitet doći do izražaja ako ne napravimo te naše samoubilačke greške, koje se nisu dešavale u drugom poluvremenu i na kraju je kvalitet došao do izražaja. Ključ pobjede je bila disciplina u našoj igri, posebno u odbrani.“, rekao je Bećiragić.

Bećiragić se potom osvrnuo na naredni meč naše selekcije.

Kao što sam rekao, mislim da nam raspored ide u prilog. Sutra ćemo imati slobodan dan i priliku da se odmorimo i pripremimo za Njemačku. Ova utakmica je izuzetno važna za nas. Mislim da bi moglo doći do određenog pada, jer će se igrati tri utakmice za četiri dana. Mislim da imamo dovoljno snage. Mislim da smo dosta koristili Musu i Mukija, ali takva je bila utakmica danas. Imaju dovoljno snage i energije da igraju nekoliko utakmica u kontinuitetu. Mislim da smo spremni“, rekao je Bećiragić.

Trener Zmajeva je tada istakao da smo sami sebi najveći neprijatelj.

I dalje smo sami sebi najveći neprijatelj. Naravno da ćemo razmišljati o protivniku, ali opet smo u situaciji da “pucamo sebi u koleno”. Opet će biti da je najvažnije ne izmaći kontroli u odbrani i napadu. Igraćemo protiv organizatora prvenstva, oni će imati određenu prednost. Pokušaćemo da pripremimo igrače da budu spremni na sve, a posebno na one spoljne efekte“, rekao je Bećiragić.