Konjic: U toku deminiranje na lokalitetu Šumine u blizini Drecelja

UŽ “Nera“: Održano predavanje o položaju Romkinja u BiH

Na današnjoj radionici naziva “Kreiranje sigurnih prostora za marginalizirane...

Premijerka HNK-a Buhač i zamjenik predsjedavajućeg Skupštine HNK-a Tomislav Martinović posjetili Konjic

Danas su premijerka Hercegovačko-neretvanskog kantona Marija Buhač i zamjenik...

Armani pokvario zabavu u Areni, Partizan upisao treći poraz u Euroligi

Košarkaši Partizana doživeli su i treći poraz u Evroligi, pošto su na svom parketu pred 18.000 gledalaca poraženi od Armanija iz Milana rezultatom 75:80.

Partizan je odlično otvorio meč i brzo došao do dvocifrene prednosti. U prvoj četvrtini šutirali su 4/5 za tri poena, a 4/6 za 2 poena. Na drugoj strani, Armaniju je znake života dao Bili Baron, koji je postigao dve trojke, a potom naterao Željka Obradovića da namjesti defanzivca koji nije želeo da mu se udalji.

Prvih 10 minuta završeno je trojkom Pantera za 27:17.

Brendon Dejvis je u drugoj četvrtini bio nerešiva ​​enigma za domaće, a na krilima njegove igre ispod koša i u odbrani gosti dolaze do 35:34. Potom u igru ​​ulazi Danilo Andušić i sa dvije vezane trojke crno-bijeli se ponovo odvajaju i dolaze do ritma u kojem na odmor odlaze sa 48:41.

U nastavku je Armani u potpunosti preuzeo inicijativu i nakon nekoliko minuta, nakon trojke Shieldsa, došao do tri poena prednosti. Tada na scenu stupa Zek Ledej koji je postigao 9 poena i vratio Partizan u vođstvo i ritam. Ipak, Milan je do kraja perioda vodio nakon trojke Melija i trojke uz faul Bilija Berona. Na kraju 30 minuta 61:62.

Kako je Armani počeo u trećoj, Partizan je počeo u poslednjoj trećini. Leday je ponovo zablistao, a pridružio se i Exum koji je trojkom zapalio Arenu za 71:62 i seriju od 10:0.

Ipak, nakon tajm-auta Etorea Mesine, gosti su odgovorili 7:0, au posljednjih 5 minuta neizvjesna završnica.

Partizan je u tom periodu lako prodavao lopte koje su završavale u golu i vraćao Armaniju samopouzdanje.

Gosti su pokušavali da reše preko centara, ali su tri puta bili neuspešni, tako da je Partizan otišao na plus 4.

Međutim, trojkom Pengosa i koševima Šildsa sa bele tačke, Milan vraća vođstvo na 2 minuta do kraja. Niccolò Melli je imao priliku da dovede svoj tim na plus 3, ali ga je Papapetrou odlično blokirao prilikom pokušaja zakucavanja.

Međutim, u napadu je Partizan odigrao loše i nikada nije stigao do koša, prvo Madar, a potom Pantera.

Nakon Daviesovog penala Milano ima plus 3, a u narednom napadu Andušić izbacuje loptu i ostavlja sve u Areni u nevjerici.

U napadu nakon tajm-auta Pengos rješava Papapetroua u igri 1 na 1 i Armani vodi 73:78 na 20 sekundi do kraja.

Kod pobjednika najefikasniji je bio Šilds sa 24 poena, dok je Dejvis postigao 15 poena. Kod crno-belih Leday je postigao 23 poena (5/6 za trojke), Lessor i Madar po 10.

Partizan će sledeću utakmicu igrati za dva dana protiv Virtusa iz Bolonje u Beogradu.