Konjic: U toku deminiranje na lokalitetu Šumine u blizini Drecelja

UŽ “Nera“: Održano predavanje o položaju Romkinja u BiH

Na današnjoj radionici naziva “Kreiranje sigurnih prostora za marginalizirane...

Premijerka HNK-a Buhač i zamjenik predsjedavajućeg Skupštine HNK-a Tomislav Martinović posjetili Konjic

Danas su premijerka Hercegovačko-neretvanskog kantona Marija Buhač i zamjenik...

Bez pobjednika u prvom vječitom derbiju sezone, gol Bukarije (VIDEO)

U prvom ovosezonskom večitom derbiju, odigranom u Humskoj, fudbaleri Partizana i Crvene zvezde odigrali su nerešeno, a meč je završen rezultatom 1-1.

Crveno-beli su mnogo ofanzivnije počeli utakmicu i imali odličnu inicijativu tokom većeg dela prvog poluvremena, do kraja. U drugom poluvremenu utakmica se rasplamsala i potpuno se otvorila, pa je viđeno mnogo šansi s obje strane.

Gosti su od početka krenuli ofanzivnije, već u prvoj minuti korner, a već u 4. prva dobra prilika. Potom je do lopte po desnoj strani došao Osman Bukari, a potom uposlio Erakovića koji je utrčao u šesnaesterac, ali mladi defanzivac nije uspio da pronađe dobar ugao i pogodio je samo vanjski dio mreže.

Koliko su crveno-beli bili ofanzivniji u prvoj fazi meča govori i podatak da su za 10 minuta izveli tri kornera, što je rezultiralo još jednom velikom prilikom, kada je Bukari lako nadmudrio Vujačića koji je bio u napadu. bio primoran da ga nepropisno zaustavi, što mu je donelo prvi žuti karton na utakmici.

U ovom intervalu utakmice Partizanov golman Popović je bio na visini zadatka, prvo je u 16. minutu zaustavio odličan udarac Aleksandra Kataija, a potom je otklonio opasnost nakon novog kornera, kada je glavom odbranio udarac Sanoga. .

Čim su igrači uspjeli prebaciti težište na polovinu protivnika i stvoriti poluprilike, Osman Bukari ih je šokirao pravim eurogolom iz voleja u 27. minuti.

Brzonogi fudbaler Gane dočekao je loptu na ivici kaznenog prostora nakon što ju je Urošević izbio nakon kornera, oslonio se na lijevu nogu i šutirao najpreciznije – pogodio je stativu na suprotnoj strani. gol od kojeg se lopta odbila u gol za prednost od 1:0 za Zvezdu.

Izabranici Gordana Petrića nemaju šta da čekaju, pa je od ovog trenutka situacija na terenu izjednačena. Pet minuta nakon gola gostiju, Diabate je probio po desnoj strani, ali se istakao i Milan Borjan, kapiten gostiju, koji je bio na visini zadatka.

Kako se poluvrijeme bližilo kraju, domaći igrači su sve više preuzimali inicijativu, prvenstveno preko Diabatea. Najveću priliku propustio je Quincy Mennig u 38. minuti, kada je umjesto lopte iz blizine šutnuo protivničkog igrača.

Prvi žuti karton u timu Miloša Milojevića dobio je u 41. minutu, kada je samo uspeo da zaustavi Dijabatea koji je bio u igri.

Velika nada za domaće navijače pojavila se minut kasnije, kada su već mogli da vide loptu u mreži nakon udarca glavom Svetozara Markovića, ali je Milan Borjan fantastično reagovao.

Po povratku na teren, tim iz Ljutice Bogdana je nakratko povratio inicijativu, ali je ubrzo preokrenuo. Prvo je žuti karton zaradio Mirko Ivanić u 49. minutu, a tri minuta kasnije Katai je nepropisno zaustavio Marka Živkovića na putu u kazneni prostor, pa je dosuđen kazneni udarac za domaće.

Posle VAR provere preuzeo je kapiten Bibras Nato, koji je, iako je pogodio stranu, savladao Zvezdinog golmana i poravnao rezultat na 1:1.

U 58. minutu Rodića je zamenio Gobeljić, pa je Eraković sa pozicije desnog beka prešao na levi bok odbrane.

Nastavili su napade i posle izjednačenja, a posle kontre crno-beli su na desnoj strani napravili višak za Marka Živkovića, koji je loptu poslao u šesnaesterac, a sve je to dovelo do šuta Natha, koji je mogao bili daleko opasniji, ali je Izraelac šutirao pored gola, a lopta je na putu zakačila Marka Gobeljića.

Borba se rasplamsala i stvarale su se šanse na obje strane. Diabate je nastavio da stvara probleme, ali na suprotnoj strani Katai je imao solidnu šansu nakon što ga je namestio Kanga, ali nije imao dobar ugao i šutirao preko prečke.

Ricardo je u 73. minuti propustio skoro stopostotnu šansu! Sanogo je napravio veliku grešku i izgubio loptu pred svojim golom i tako praktično uposlio protivničkog napadača, ali je najbolji strijelac Superlige prošle sezone šutirao daleko iz blizine.

U 82. minutu Diabate je naterao Erakovića da napravi faul zbog žutog kartona.

Videlo se da oba protivnika žele sva tri boda u finalu, a o tome svedoči i ulazak Kalife Kulibalija u igru ​​u 84. minutu umesto Kataija, iako je tek nedavno stigao u klub predvođen trenerom Milojevićem.

PARTIZAN: Popović – Živković, Vujačić, Marković, Urošević – Traore, Belić (od 66. Jović) – Dijabate, Natho (od 84. Fejs), Menig (od 66. Andrada) – Ricardo (od 89. Baždar).

CRVENA ZVEZDA: Borjan – Eraković, Dragović, Milunović, Rodić (od 57. Gobeljić) – Sanogo, Kanga – Bukari, Katai (od 84. Kulibali), Ivanić (od 67. Kangva) – Pešić (od 67. Mitrović).