10.4 C
23 Aprila, 2024

Bod Rođenih s još jednog teškog gostovanja

U posljednjoj utakmici 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Sloboda i Velež podijelili su bodove u Banovićima odigravši neriješeno 1:1 u očekivano teškom meču dva stara rivala. Rodili su se tako kroz seriju od tri teške utakmice (u Gabeli protiv Tuzla Cityja i gostovanju Borecu i Slobodi) bez poraza i upisali pet bodova, što se, s obzirom na brojne izostanke i uskraćenost domaćeg terena, može smatrati vrlo dobrim performanse.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, pa se bez konkretnijih prilika igralo uglavnom između dva šesnaesterca, gdje su obje ekipe više čekale grešku protivnika nego što su se trudile da kreiraju konkretnije akcije u nastavku. No, drugo poluvrijeme je otvoreno golom, nažalost u mreži Veleža, a strijelac u 47. minuti bio je Stojan Vranješ, nedavno pojačanje Tuzlaka u vrhu napada. Desetak minuta kasnije domaći su imali još jednu dobru priliku, preko Maksimovića, ali je Bogdanović sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Domaći su potom dodali na brzinu, što je rezultiralo izjednačenjem u 66. minuti – Pršeš je izveo slobodan udarac, ubacio loptu u šesnaesterac, a Devedžić je nespretno reagovao i ubacio loptu u mrežu svog tima. Do kraja utakmice Velež je pritiskao i pokušavao doći do pogotka za pobjedu, a najbliži tome su bili Pršeš i Vehabović u samoj završnici meča, ali su prvo golman Bukvić, a potom i prečka zaustavili udarce, pa su utakmica je završena neriješenim rezultatom.

Strateg Rođenih Amar Osim je u izjavi nakon meča istakao da je ovo šesta utakmica Rođenima u šesnaest dana, što je svakako uticalo na igru ​​tima, te dodao: „Dva različita poluvremena. Kontrolisali smo prvo poluvrijeme, ali smo neke situacije trebali bolje riješiti. Odlično smo započeli drugo poluvrijeme primljenim golom. Naravno, sarkastičan sam. Kao rezultat toga, utakmica je ušla u ludi ritam, tako da smo na kraju imali realan rezultat. Kada izgubite 1:0 u gostima, na teškom terenu, realno ne možete biti nezadovoljni.”

Velež već u ponedjeljak čeka novi težak izazov – u Gabeli će dočekati Sarajevo u bosansko-hercegovačkom derbiju, u utakmici u kojoj će oba tima svakako tražiti pobjedu koja bi, prije reprezentativne pauze, ulila važna doza samopouzdanja i obezbjeđenje dobre atmosfere pred ulazak u završnicu jesenjeg dijela prvenstva. .

Sloboda: Bukvić, Čivić (Kapetanović), Delić (Bekić), Devedžić, Maksimović, Mehmedović (Kurtalić), Osmanković, M. Osmić (Husejnović), J. Osmić, Vošnjak, Vranješ (Beganović)

Velež: Bogdanović, Ikić, Zeljković, Kvakić, Hasanović, Ovčina (Ćosić), Andušić, Dejanović (Zajmović), Halilović (Pršeš), Džanković (Pantelić), Haskić (Vehabović)