Konjic: Otvoren drugi MBL Internacionalni matematički kamp na Balkanu

Pripadnici Službe za CZ i vatrogastvo Konjic učesnici EU IPA programa u Sjevernoj Makedoniji

Muški hor "Sejfullah" Konjic nastupit će na 10. Internacionnalnom...

Vlada HNK-a: Održana 14.sjednica na kojoj je usvojeno niz odluka

Vlada Hercegovačko-neretvanskog kantona utvrdila je na današnjoj, 14. redovnoj...

Crvena zvezda se pojačala u drugom poluvremenu i slavila na Karađorđu! (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u odloženom meču Super lige na teškom gostovanju u Novom Sadu protiv Vojvodine 0:2 (0:0).

U prvom poluvremenu Zvezda je u potpunosti dominirala. Vojvodina se potpuno povukla i inicijativu prepustila Beograđanima.

Nije bilo šansi, a najbolje se videlo pred kraj poluvremena kada je Katao izašao 1 na 1 sa golmanom domaćih i pogodio ga u telo.

U drugom poluvremenu, prvih 5 minuta imalo je više nogu nego cijelih 45 minuta prvog poluvremena.

Prvo je Uroš Nikoli udarcem glavom pogodio stativu Borjana, a 30 sekundi kasnije Kanga je odlično šutirao, ali je golman Vojvodine odlično odbranio.

Međutim, ubrzo nakon toga Crvena zvezda postiže gol. Nakon kombinacije, Eraković je centrirao i u peterac pogodio Pešića, koji je odličnim udarcem u 51. minuti poslao loptu u mrežu.

Vojvodina je odmah posle pogotka imala još jednu priliku, ali ju je Borjan spasio. Na drugoj strani Pešić je iskoristio Kangu, koji šutira malo iznad Carevićevog gola.

U 60. minutu Crvena zvezda je izborila korner posle kojeg je defanzivac Vojvodine igrao rukom u petercu. Nakon gledanja VAR-a, glavni sudija Milanović je dosudio jedanaesterac, koji je Gelor Kanga sigurno realizovao za 0:2 za Beograđane.

U nastavku je Vojvodina potpuno pala i nije imala šanse. Na drugoj strani, Beograđani su nastavili sa napadima, a najbolju šansu imao je rezervista Ibrahim Mustafa, koji je vrlo izglednu šansu propustio, odnosno spasio ga je Carević. Bukari je imao i dobru priliku u nadoknadi vremena, ali je šutirao pored gola.

Nakon ovog meča, Crvena zvezda je obezbedila prvo mesto sa 38 bodova, dok je Vojvodina na 6. mestu sa 23.

Bograđani će u nedelju igrati protiv Radničkog u Nišu, dok će Novosađani igrati protiv Napretka u Krešovcu.