Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

DEBAKL HRVATSKE NA STARTU SP-A, SRBIJA DEKLASIRALA ALŽIR

Drugog dana Svjetskog rukometnog prvenstva, koje se od 11. do 29. januara održava u Poljskoj i Švedskoj, odigrano je osam utakmica grupne faze, a danas su debitovale dvije reprezentacije iz regiona, Srbija i Hrvatska.

Srbija je već na startu bila mnogo bolja od Alžira, što potvrđuje i rezultat 6:3 posle sedam minuta igre, tri gola Petra Đorđića. Zatim nešto organiziranija selekcija Alžira, koja uspijeva smanjiti razliku na 8:7. Ipak, reprezentacija Srbije nije gubila koncentraciju i uspela je da poluvreme završi sa tri gola prednosti, rezultat je bio 16:13.

Nakon još bolje igre Srbije, Alžir je na kraju potpuno deklasiran rezultatom 36:27.

Egipat je od samog početka pokazao bolju igru ​​u meču protiv Hrvatske, pri vođstvu od 5:2 u osmoj minuti meča, nakon čega je Egipat postigao tri gola u nizu. Hrvatska na odmor odlazi sa četiri gola zaostatka za Egiptom, a rezultat je bio 16:12.

13.01.2023, Jonkoping, Švedska – Svjetsko prvenstvo u rukometu, Grupa G, Hrvatska – Egipat. Domagoj Duvnjak Foto: Pixsell/PIXSELL

Egipat je narušio kvalitet i u drugom poluvremenu, dva puta dva uzastopna gola, jednom čak tri, što Hrvatskoj nije išlo na ruku. Susret je završen ubjedljivom pobjedom reprezentacije Egipta, koja je bila pobjedom 31:22.

Među reprezentacijama iz regiona, Severna Makedonija je pretrpela težak poraz. Norvežani su večeras bili nezaustavljivi, a to najbolje pokazuje serija od pet pa šest golova u nizu. Norveška je slavila protiv Makedonaca rezultatom 39:27.

U ostalih šest mečeva Argentina je poražena od Holandije (19:29), Maroko je poražen od Sjedinjenih Američkih Država (27:28), Bahrein i Tunis su remizirali (27:27), Njemačka je savladala Katar (31:27). ), Danska je slavila protiv Belgije (43:28).

Za sutra je na programu osam novih utakmica Svjetskog prvenstva, a u regionu će snage odmjeriti Crna Gora i Slovenija, prenosi Anadolija.