10.4 C
24 Aprila, 2024

Dragan Jović: Igrali smo danas bez pet igrača, to nas sigurno ne opravdava i nije to nikakav alibi

Nogometaši Tuzla Cityja doživjeli su danas na Mokrom Docu poraz od Posušja rezultatom 3:0 u okviru 13. kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a nakon ove utakmice govorio je Dragan Jović.

Jović je Areni rekao da je danas njegov tim pokazao sve u prvih deset minuta kada je imao nekoliko polukontri i kontri.

Povreda našeg napadača ostavila nas je bez ideje koju smo imali pre utakmice. Primili smo dva gola iz naše dvije greške, što svakako ne umanjuje pobjedu Posušja, na čemu im čestitam. Drugo poluvrijeme je bilo korektno s naše strane, Posušje je usporilo, opet smo primili gol na način koji ne bi trebao biti. Fudbal je igra grešaka, danas smo ih imali dosta, zaslužena pobeda Posušjarekao je Jović.

Jović je potom dodao da je danas u njegovom timu bilo igrača koji su bili povrijeđeni ili pod suspenzijom, a neki će imati pravo da igraju samo protiv Igmana.

Danas smo igrali bez pet igrača, to nas sigurno ne opravdava i nije alibi. Danas smo morali biti mnogo bolji, rekao je Jović.

Na pitanje kako je bilo igrati drugo poluvrijeme sa igračem manje, Jović je rekao da je njegov tim odlučio malo riskirati, odnosno ne dozvoliti Posušju duži posjed lopte.

Pokušali smo sa dva napadača da napravimo pritisak, nije izgledalo loše. Međutim, kada su se naši veznjaci umorili jer je to zahtijevalo trošenje, Posušje je ponovo uspostavilo prolaznu igru ​​i na kraju je bilo jako teškorekao je Jović.

Podsjetimo, Tuzla City u narednom kolu igra protiv Igmana.