12.5 C
22 Aprila, 2024

EUROKUP: Budućnost umalo prokockala +20, double-double Kabe

Košarkaši Budućnosti slavili su nakon produžetka na svom parketu protiv Promiteasa sa 95-89, u okviru 3. kola grupne faze Evrokupa.

Crnogorski tim zamalo nije ispuštao 20 poena prednosti, jer je na kraju regularnog dijela došlo do potpunog preokreta, iako su u posljednju četvrtinu ušli sa +17.

Crnogorski tim je veći dio prve četvrtine imao malo vodstvo, ali je u drugoj, nakon osmog poena Alfa Kabe, došao do dvocifrene prednosti na nešto manje od četiri minuta do poluvremena, za vodstvo od 41-31.

Ubrzo se ubacio Kameron Rejnolds sa trojkom, a nakon oba bacanja Arona Vajta, izabranici Vladimira Jovanovića su u prvih 20 minuta došli do najveće prednosti, 48-31.

Na poluvremenu su imali velikih +15 nakon koša Petra Popovića (50-35), pa nije bilo naznaka da će gosti odvesti utakmicu u produžetke.

Grčki tim je nedugo nakon povratka na parket uspio smanjiti zaostatak na jednocifren broj, ali su Podgoričani uzvratili još jednom trojkom, ovoga puta Fila Buta, i tako vratili najveću prednost od +17 (60-53 ). ).

Prednost je porasla na 20 poena, ali su u posljednjoj četvrtini ubacili samo 10 poena i jedva izbjegli poraz jer je došlo do preokreta i koša Joea Younga koji je doveo goste u vodstvo od 81-79 na samo sedam sekundi do kraja.

Phil Booth je ipak izjednačio, a u produžetku grčki tim nije iskoristio nalet iz prošlog dijela i nije imao šanse protiv domaćina.

Phil Booth je bio najefikasniji u pobjedi sa 18 poena, uz 3 skoka i 2 asistencije, dok je Alfa Kaba upisao dabl-dabl sa 14 poena i 13 skokova.

Srpski reprezentativac Marko Jagodić-Kuriža postigao je 7 poena, uz 2 skoka i 3 asistencije.

U poraženom timu Joe Young je postigao 20 poena uz 5 asistencija, dok je Anthony Cowan postigao 15.