Večeras je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrana utakmica...

Konjic: Održan omladinski iftar

U dvorištu Gradske džamije u Konjicu večeras je organizovan...

EUROLIGA: Aswell dobio Valenciju nakon preokreta u neizvjesnoj završnici!

Košarkaši francuskog Asvela slavili su na gostovanju kod Valensije u drugom kolu Evrolige sa 77-76, nakon preokreta i vrlo neizvjesne završnice.

Nakon početne prednosti Francuza, domaći su uspjeli preokrenuti i prvi su stigli do dvocifrene prednosti, već u prvoj četvrtini, koja je trojkom Josepa Puerte stigla do +13.

Ispostavilo se da je to bila najveća prednost Valensije, pošto je Charles Caudy pogodio trojku u posljednjoj minuti prvog poluvremena i doveo francuski tim do dugotrajnog vodstva (39-36), a zatim izjednačio s još jednim na poluvrijeme. posljednja sekunda.

Već nakon minut i po nakon povratka na parket, Nando De Kolo je šutirao sa distance za prvu dvocifrenu prednost gostiju (48-38), ali je sve kulminiralo u završnici ovog dijela kada je bivši igrač Partizana Žofri Lauvergne je ponovo poravnao sa linije slobodnih bacanja rezultatom 59-59.

Aswell je, međutim, držao slabo vodstvo veći dio posljednje četvrtine i na kraju slavio zahvaljujući prvom slobodnom bacanju Johna Matthewsa sa 2 sekunde do kraja.

Najbolji pojedinac meča bio je Nando De Kolo sa 16 poena, 2 skoka i 4 asistencije, dok je Yusuf Fal upisao dabl-dabl sa 10 poena i 13 skokova.

U poraženom timu Hasiel Rivero je postigao 15 poena i 6 skokova, a Chris Jones 13 uz 4 završna dodavanja.