Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici danas obilježavaju Veliki četvrtak

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Fenomenalni Zmajevi srušili prvake Evrope i poletjeli ka osmini finala Eurobasketa!

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine savladala je Sloveniju rezultatom 97:93 u fenomenalnoj utakmici 3. kola Eurobasketa!

Tako su momci Adisa Bećiragića zapravo osigurali plasman u nokaut fazu Evropskog prvenstva!

Zmajevi su ponovo odlično počeli meč, pošto su Edin Atić i Jusuf Nurkić na startu postigli dvije trojke, ali su Slovenci uhvatili priključak zahvaljujući Goranu Dragiću.

Nakon toga se nizao koš za košem i oba tima su bila vrlo efikasna, pa je na polovini prvog poluvremena bilo 14:14.

Potom su Slovenci napravili seriju od 5:0, ali su Zmajevi uzvratili i zadržali rezultat. Ipak, sve vrijeme se igralo u nevjerovatno brzom ritmu, što je Slovencima daleko više odgovaralo i u koje su nas vjerovatno planski “uvukli”, pa je na kraju prvog dijela bilo 32:26.

John Roberson dobro otvara drugu četvrtinu i poravnava rezultat sa dvije trojke! Međutim, nakon toga Slovenci su ponovo ubrzali i igra Zmajeva je izgledala pomalo haotično, pa je Slovenija stigla do 40:32.

Tada BiH ponovo počinje da igra bolje i pravi odličnu seriju kojom preuzima vodstvo! Poveli smo preko Muse 41:40! Seriju BiH prekida Jaka Blažić, ali Roberson uzvraća trojkom za 44:42.

Zatim sjajni Dončić pojačava i Slovenija stiže do 52:44. Na dugu pauzu između dva poluvremena rezultat je 52:49.

Roberson se očigledno nije smirio tokom prekida, jer je drugo poluvrijeme otvorio trojkom za izjednačenje. Nakon tri minuta igre Musa i Roberson su pogodili nove trojke u dva napada zaredom i BiH vodi sa 58:54.

Nakon toga Slovenci su uspjeli ponovo napraviti iskorak, a potom je Bećiragiću dosuđena tehnička greška zbog stalnih prigovora sudijama, ali to nije poremetilo Zmajeve.

Rezultat je bio izjednačen, a na kraju treće dionice, nakon trojke Vrabca uz zvuk sirene, rezultat je bio 73:72.

Ulaskom u posljednjih deset minuta Amar Gegić postiže trojku i Zmajevi povode, a šest minuta prije kraja golom Musea prednost BiH raste na +4 (83:79)!

Kao i u prethodnim slučajevima, fantastični Goran Dragić vraća Slovence u igru, a onda brzo povedu košem Tobeya.

Zmajevi se ponovo dižu, a nakon toga, na tri minuta do kraja, Robersonova trojka dovodi do +5 (91:86)! Nurkić potom pravi faul u napadu, ali onda Atić pogađa i na 50 sekundi do kraja vodimo sa 93:89.

Halilović potom ispušta loptu nakon greške Dončića i Slovenci smanjuju razliku na dva poena, ali nisu uspjeli preokrenuti i BiH slavi novi historijski trijumf!

Roberson je postigao 23, a Musa 22 poena, ali čini se da je ključ pobjede bio učinak Atića, koji se konačno probudio i postigao 12 poena. Kod Slovenije najefikasniji je bio Čančar sa 22 poena, a Goran Dragić 18. Podbacio je Dončić sa 16 poena.