Rezultati analize uzoraka rijeke Neretve

Ponedjeljak, 31.oktobar u 12 sati u kino sali Narodnog...

Ferencvaroš udaljio Zvezdu od proljeća u Europi! (VIDEO)

Ferencvaroš – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Zakariasen 24′, Mae 61′ – Mitrović 55′

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Ferencvaroša u 4. kolu Grupe H Lige Evrope. Tim Miloša Milojevića je ovim neuspehom doveo u pitanje bar plasman u eliminacionoj fazi Konferencijske lige. Stvari su se dodatno zakomplikovale jer je Trabzon bio ubjedljiv na svom terenu protiv Monaka sa 4:0.

Meč je počeo šansom za Zvezdu posle kornera Kange. Rodić je bio nizak. Nakon toga je Bešić pokušao šutem, ali nije bio precizan. Ferencvaroš je od starta krenuo agresivno.

U prvih 20 minuta nije bilo stopostotnih prilika. Ipak, Ferencvaroš je prvi poveo. U 24. minutu strelac je bio Zakarijasen, koji je pogodio i u Beogradu. Gojak je centrirao i pogodio nakon početne odbrane Borjana.

Nakon gola, Seku Sanogo je napustio igru ​​u 26. minuti zbog povrede. Zamijenio ga je Kangwa. Zvezda nije prikazala istu igru ​​kao pre nedelju dana. Mae je u finišu imala priliku da udvostruči prednost, ali mu je Dragović stao na put i blokirao ga.

Mađarski tim je na odmor otišao sa prednošću. Zvezda je odmah postigla gol preko Pešića u 46. minutu. Međutim, otkazan je zbog igranja rukom crveno-belih napadača.

Nedugo zatim srpski tim je uspeo da izjednači. Strelac u 55. minutu bio je Stefan Mitrović, koji je, kao i Zakarijasen, bio strelac na meču iz Beograda. Pre toga Zvezda je imala dosta sreće jer je Mae pogodila stativu u 50. minutu.

Zvjezdana radost nije dugo trajala, a Ferencvaroš je brzo povratio vodstvo. Mae je ovoga puta uspjela postići pogodak u 61. minuti nakon kornera.

Mitrović je pokušao u 74. minutu posle kornera. Bio je neprecizan. I Pešić je imao dobru priliku, ali nije uspio da savlada Dibuša.

PROČITAJ:   Senzacija: Wawrinka izbacio Medvedeva, Rus vrijeđao publiku (VIDEO)

Kasnije je Milojević dao šansu Jovanu Mijatoviću, koji je prešao iz Grafičara. Ozbiljnu priliku da odluči utakmicu imao je Ferencvaroš u 87. minuti. Enguen je zakasnio da ubaci loptu u mrežu i ona je otišla pored stative. Mijatović je uzvratio udarac, ali je bio skoro neprecizan.

Posle ovog meča Zvezdu čeka Radnički iz Kragujevca. Crveno-beli će 27. oktobra u okviru 5. kola Lige Evrope ugostiti Trabzon. Sada su na posljednjem mjestu u grupi i imaju teorijske šanse da barem uđu u plej-of konferencijske lige.

Ferencvaroš: Dibus, Botka, Knoester, Mae, Paška, Vecej, Bešić, Traore, Zakariasen, Gojak, R. Mmae

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Sanogo, Mitrović, Katai, Ivanić, Pešić