Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Ferencvaroš udaljio Zvezdu od proljeća u Europi! (VIDEO)

Ferencvaroš – Crvena zvezda 2:1 (1:0)

Zakariasen 24′, Mae 61′ – Mitrović 55′

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Ferencvaroša u 4. kolu Grupe H Lige Evrope. Tim Miloša Milojevića je ovim neuspehom doveo u pitanje bar plasman u eliminacionoj fazi Konferencijske lige. Stvari su se dodatno zakomplikovale jer je Trabzon bio ubjedljiv na svom terenu protiv Monaka sa 4:0.

Meč je počeo šansom za Zvezdu posle kornera Kange. Rodić je bio nizak. Nakon toga je Bešić pokušao šutem, ali nije bio precizan. Ferencvaroš je od starta krenuo agresivno.

U prvih 20 minuta nije bilo stopostotnih prilika. Ipak, Ferencvaroš je prvi poveo. U 24. minutu strelac je bio Zakarijasen, koji je pogodio i u Beogradu. Gojak je centrirao i pogodio nakon početne odbrane Borjana.

Nakon gola, Seku Sanogo je napustio igru ​​u 26. minuti zbog povrede. Zamijenio ga je Kangwa. Zvezda nije prikazala istu igru ​​kao pre nedelju dana. Mae je u finišu imala priliku da udvostruči prednost, ali mu je Dragović stao na put i blokirao ga.

Mađarski tim je na odmor otišao sa prednošću. Zvezda je odmah postigla gol preko Pešića u 46. minutu. Međutim, otkazan je zbog igranja rukom crveno-belih napadača.

Nedugo zatim srpski tim je uspeo da izjednači. Strelac u 55. minutu bio je Stefan Mitrović, koji je, kao i Zakarijasen, bio strelac na meču iz Beograda. Pre toga Zvezda je imala dosta sreće jer je Mae pogodila stativu u 50. minutu.

Zvjezdana radost nije dugo trajala, a Ferencvaroš je brzo povratio vodstvo. Mae je ovoga puta uspjela postići pogodak u 61. minuti nakon kornera.

Mitrović je pokušao u 74. minutu posle kornera. Bio je neprecizan. I Pešić je imao dobru priliku, ali nije uspio da savlada Dibuša.

Kasnije je Milojević dao šansu Jovanu Mijatoviću, koji je prešao iz Grafičara. Ozbiljnu priliku da odluči utakmicu imao je Ferencvaroš u 87. minuti. Enguen je zakasnio da ubaci loptu u mrežu i ona je otišla pored stative. Mijatović je uzvratio udarac, ali je bio skoro neprecizan.

Posle ovog meča Zvezdu čeka Radnički iz Kragujevca. Crveno-beli će 27. oktobra u okviru 5. kola Lige Evrope ugostiti Trabzon. Sada su na posljednjem mjestu u grupi i imaju teorijske šanse da barem uđu u plej-of konferencijske lige.

Ferencvaroš: Dibus, Botka, Knoester, Mae, Paška, Vecej, Bešić, Traore, Zakariasen, Gojak, R. Mmae

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Eraković, Dragović, Rodić, Kanga, Sanogo, Mitrović, Katai, Ivanić, Pešić