Konjic: U toku deminiranje na lokalitetu Šumine u blizini Drecelja

U toku je izrada vodovodne mreže u mjesnoj zajednici...

UŽ “Nera“: Održano predavanje o položaju Romkinja u BiH

Na današnjoj radionici naziva “Kreiranje sigurnih prostora za marginalizirane...

FM Samuel Zenelaj pobjednik 41. seniorskog prvenstva ŠK Igman za 2022.

FIDE majstor Samuel Zenelaj je pobjednik 41. seniorskog prvenstva Šahovskog kluba „Igman“ Konjic za 2022.godinu. Drugo mjesto je osvojio MK Muamer Mrndžić, a treće Fisnik Zenelaj.
Samuel je iz devet partija osvojio 8,5 bodova, Mrndžić je osvojio 8, a Fisnik Zenelaj 6 bodova.

fm samuel zenelaj pobjednik 41. seniorskog prvenstva šk igman za 2022.
Muamer Mrndžić, Samuel Zenelaj i Fisnik Zenelaj

Samuel Zenelaj je za radiokonjic.ba izjavio da je ovo njegova druga klupska titula (prvu je osvojio 2016.), te da je najteži protivnik bio Muamer Mrndžić.
Uvijek je najteži protivnik Muamer Mrndžić, koji je devet puta osvojio klupsko prvenstvo. To je uvijek super derbi, i za igrače, i za gledaoce. Sve partije su bile zanimljive. Ova godina je bila izuzetna za mene, jer sam osvojio titulu FIDE majstora, a ovo ne bi trebalo da bude vrhunac moje karijere“ – izjavio je Samuel Zenelaj.

Muamer Mrndžić najavio je i naredne turnire na kojima će učestvovati šahisti.
Igrao sam dobro sve partije, osim partiju sa Samuelom, od kojeg sam izgubio i koja je odlučila pobjednika turnira. Ja sam nedavno pobijedio na Tuzla Open-u, a okrećemo se narednim turnirima. Slijede sada Napretkov Božićni turnir u Sarajevu i Novogodišnji turnir u Mostaru, a nakon toga počinju pripreme za naš turnir krajem februara Konjic Open 2023. Moja je želja da dostignem rejting 2300 poena i da osvojim titulu FIDE majstora, koju je osvojio Samuel Zenelaj“ – rekao je Muamer Mrndžić čestitavši Zenelaju titulu, uz poruku da mladi konjički šahista napreduje i da će biti dobar igrač.

Direktor ovog prvenstva Nail Kraljušić je izjavio da će Šahovski klub Igman nastaviti sa tradicijom odigravanja klupskih prvenstava. On je pozvao sve koji vole šah da im se pridruže, jer, prema njegovim riječima, šah nije samo igra, već nauka, pa i umjetnost.

Učesnik prvenstva Ćamil Muhibić, koji igra šah od svoje desete godine, poručio je da je šah jedna od najljepših igara.
Šah je i jedna od najdugotrajnijih igara, jer se može dugo igrati. U ostalim sportovima u najboljim godinama, moraš odustati“ – izjavio je doajen konjičkog šaha.

Ćazim Muhibić

Na prvenstvu, koje je održano 10. i 11. decembra, je nastupilo 10 šahista, od kojih je šest prvoplasiranih steklo pravo nastupa na klupskom prvenstvu naredne godine.