Večeras je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrana utakmica...

Konjic: Večeras omladinski iftar i prikupljanje sredstava za Palestinu

FMP MERIDIAN NASTAVLJA BRUTALAN NIZ: Poražena i Igokea!

fmp meridian nastavlja brutalnu seriju: igokea je takođe poražena!

Košarkaši FMP Meridijana nastavljaju sa odličnim igrama, pošto su upisali sedmu pobedu u prvih devet kola ABA lige!

Ovog puta u dvorani u Železniku bili su bolji od Igokee sa 87-77.

FMP je nagovestio konačan ishod već u prvom poluvremenu kada su izabranici Nenada Stefanovića preko Valinskasa došli do dvocifrene prednosti (22-12) za nešto više od minuta do kraja.

Ali Igosi su krenuli u veliku seriju od 13-2, pa su nakon bacanja Nikole Tanaskovića ostvarili potpuni preokret.

Do kraja poluvremena utakmica je bila izjednačena, ali su gosti na poluvremenu uz trojku Kroforda imali 4 poena prednosti.

Treća četvrtina je bila izjednačena, ali su Železnici na kraju ovog dela počeli da uspostavljaju kontrolu kada je trojka Milutina Vujičića povukla na +5 (64-59).

Bo Bič je trojkom na početku posljednje utakmice najavio odlazak do kraja. Usledio je sjajan nalet domaćih, koji je Milutin Vujičić još jednim golom van linije 6,75 doveo na +14, nakon čega nije bilo povratka izabranika Dragana Bajića, kao ni prave neizvesnosti.

Najneefikasniji na utakmici bio je Nikola Tanasković sa 18 poena, čemu je dodao 7 skokova, ali uzalud, dok ga je Kroford dobro pratio sa 14 poena i 4 asistencije.

U pobjedničkom timu ponovo je najefikasniji bio Trent Fraser sa 15 poena i 5 završnih dodavanja, dva poena manje, uz dvije asistencije postigao je njegov sunarodnik Bo Bič, dok je isti broj poena imao Paulius Valinskas uz 3 asistencije i 2 skoka.

Ebuka Izundu je također bio sjajan sa dabl-dabl učinkom od 11 poena i 10 skokova, uz 2 asistencije.