Aktuelno: Ministarstvo za pitanja boraca HNK

Salih ef. Jusufović: “Mjesec ramazan je mjesec preporoda naših duša”

Grad Konjic: Javni poziv za podnošenje zahtjeva za podsticaj u poljoprivrednoj proizvodnji

Sedmični izvještaj o stanju sigurnosti na području odgovornosti PU Konjic

U izvještaju o stanju sigurnosti na području odgovornosti PU...

„Uskrs je prilika da se družimo, radujemo i veselimo“

Radost ovogodišnjeg Uskrsa i ove će godine stariji stanovnici...

(FOTO) Barcola junak gostiju: Remi Zrinjskog i Tuzle u Mostaru, tabela konačno kompletirana

Nogometaši Zrinjskog i Tuzla Cityja remizirali su u zaostatku sedmog kola m:tel Premijer lige Bosne i Hercegovine, a konačan rezultat je bio 0:0, a sada je tabela konačno kompletirana pošto su sve ekipe odigrale 15. igre svaka. Plemići su i dalje na prvom mjestu na tabeli sa 32 boda, dok je Tuzla City ostao šesti sa 11 bodova manje od današnjeg protivnika.

Zrinjski je bolje otvorio utakmicu, pa je već u šestoj minuti zaprijetio preko Nike Jankovića, koji je fantastično šutirao, ali je golman gostiju odbranio čist gol, a četiri minute kasnije Tuzlaci su uzvratili preko Kuzmanovića, čiji je udarac zaustavio Soldo. Minut kasnije Janković je bio u dobroj poziciji, ali je Šukilović u poslednjem trenutku okliznuo i izbio loptu u korner, nakon čega je Bekić šutirao pored gola.

Na sledeću priliku trebalo je čekati do 15. minuta utakmice kada je Jakovljević glavom pogodio Barcola, a dva minuta kasnije Bekić je šutirao veoma loše. U 18. minuti Barcola je zaustavio Sučića, a tri minute kasnije Mišić je šutirao pored gola Solde. Uslijedio je mirniji period igre do 37. minute utakmice, kada je viđena najbolja šansa na utakmici. Eleouet je probio po desnoj strani i poslao Mišića na posao, čiji je udarac Soldo fantastično zaustavio.

U 42. minuti Janković je bio u dobroj poziciji nakon kornera, ali je njegov udarac u posljednjem trenutku odbio Mehidić i lopta je otišla u novi korner, nakon čega više nije bilo opasnosti za Tuzlake, koji su vidjeli Poslednje uzbuđenje u prvom poluvremenu u 45. minutu meča kada je Jankovićev udarac sa desetak metara prošao pored gola Barcole, a pre odmora je bilo 0:0.

U nastavku su domaći prvi zaprijetili, ali je udarac Bilbije otišao pored gola, a u 60. minuti napadač Plemić izašao je sam na Barcolu, koji je zaustavio njegov udarac. Dvije minute kasnije Bekić je šutirao pored gola Tuzlaka, a u 65. minuti Malekinušić je izašao sam na Barcolu i šutirao, ali je njegov pokušaj sa gol-linije izbio Jasmin Čeliković, pa je ostalo 0:0.

Jakovljevićev udarac glavom nakon kornera iz 67. minute nije zaprijetio Barcoli, a pet minuta kasnije pokušao je i Irfan Hadžić, ali je golman Tuzlaka bio na visini zadatka. U 74. minutu Čeliković je posle udarca Jakovljevića izbacio loptu sa gol-linije, a već u narednom napadu Harun Karić je sam izašao do Solde, koji je odlično odbranio. Isti igrač je minut kasnije uputio loš udarac

U 84. minuti dosuđen je slobodan udarac na nekih 18 metara od gola Barcole, ali je Bilbija izblokiran, a ista sudbina u nastavku akcije zadesila bi Josipa Ćorluku. Do kraja utakmice nije bilo šansi, a podjelom bodova završena je utakmica između ekipa Mostara i Tuzle. Plemići u narednom kolu gostuju na Pecari kod Širokog Brijega, dok Tuzlaka očekuje domaći meč u Srebreniku protiv Željezničara.

Stadion: Pod Bijelim brijegom. Gledaoci: 2,500. Sudija: Sivac Ermin (Zenica). Žuti kartoni: Barcola, Hrkač (Grad Tuzla).

Zrinjski: Saldo; Ćorluka, Barišić, Jakovljević, Bekić (82. Memija); Ilinković (46. Zubairu), Sučić, Janković (82. Sabljić), Tičinović (62. Malekinušić), Ćuže (62. Hadžić)); Bilbia. Trener: Sergej Jakirović.

Tuzla City: Barcola; Dario (71. Hrkač), Šukilović, Čeliković, Mehidić; Karić, Mišić (66. Karjašević), Diaby, Nukić (87. Mešinović), Kuzmanović; Eleouet (87. Mendes). Trener: Selver Ahmetović.