Oko 23 sata i 45 minuta na autobuskoj stanici...

Konjičani otputovali u Potočare na kolektivnu dženazu žrtvama genocida

92 Konjičana u dva autobusa jutros u 4.30 sati...

(FOTO) Rapsodija Bordo tima: Sarajevo u generalci prikazalo sjajnu igru i deklasiralo GOŠK

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras u generalnoj utakmici na stadionu Asim Ferhatović Hase ekipu GOŠK-a rezultatom 6:0.

Na samom početku utakmice Sarajevo je imalo veliku šansu. Adnan Džafić je odlično šutirao, ali je Adnan Bobić još bolje intervenisao.

Bordo tim je mnogo bolje otvorio meč na svom terenu, pa je bilo dosta prilika pred golom Gabeljana, a rezultat od početka utakmice nije se mijenjao sve do desete minute.

Sjajnu akciju Sarajeva krunisao je golom Hamze Čatakovića, kojem je asistirao Dal Varešanović, a njegovim golom Bordo klub otvorio je protivničku mrežu.

I nakon vodećeg gola, Bordo tim je nastavio sa napadima i tako u 15. minuti stvorio još jednu sjajnu priliku. Udarac Franeta Čirjaka zaustavio je Bobić.

U 16. minuti i GOŠK je zaprijetio golu Sarajeva. Nihad Šero je šutirao glavom, a lopta je otišla preko gola kluba Bordo. Pet minuta kasnije Gabelčani nisu iskoristili grešku odbrane Koševa.

Čirjak je imao novu priliku u 26. minuti, ali je odbrana GOŠK-a otklonila opasnost pred svojim golom. Nakon toga je Varešanović pokušao da zaprijeti Bobiću, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Tim iz Gabele je zaprijetio u 29. minuti preko Adnana Hrelje, ali je Belmin Dizdarević bio siguran u svom kaznenom prostoru, pa je dobra prilika za gostujući tim na današnjem meču propuštena.

U 32. minuti Bordo klub je mogao udvostručiti prednost protiv GOŠK-a. Nakon što su igrači tima iz Gabele izgubili loptu na svojoj polovini, Čataković ju je dodao do Varešanovića, koji ju je potom vratio za sarajevskog napadača, a potom je fantastično šutirao, da bi Bobić još boljom odbranom zaustavio njegov udarac.

Pred kraj prvog poluvremena Džafić je imao još jednu priliku za šut, ali je njegov udarac odbranio Bobić, a Varešanović je zakasnio na odbijenu loptu.

PROČITAJ:   U subotu, 2.jula, 4.Grawe konjički cener

Najbolju priliku u prvom poluvremenu GOŠK je imao u 42. minuti. Radulović je sjajno šutirao iz slobodnog udarca, ali je Dizdarević uz dosta muke odbranio njegov udarac, što je ujedno bila i posljednja šansa u prvom poluvremenu.

Drugo poluvrijeme počelo je kao i sam meč, odnosno opasnim napadima Sarajlija, ali su se Džafić i Čataković na kraju zapetljali.

Đokanović je u 50. minuti fantastično šutirao sa distance, ali je lopta otišla tik pored gola GOŠK-a, a tri minute kasnije Dujaković je pokvario odličnu kontru tima iz Gabele.

Nakon što je Dujaković pokvario odličnu kontru svog tima, uslijedio je penal. U 52. minuti Asmir Suljić je nakon dobre akcije svog tima povisio na 2:0.

Izabranici Feđe Dudića imali su još jednu dobru priliku u 62. minuti, ali je Varešanović šutirao pored gola gostujuće ekipe, a potom minut kasnije Bordo klub stigao do trećeg gola na današnjem meču.

Nakon što je Džafić pustio loptu do Ikića, a potom je uslijedio njegov prizemni udarac. Ipak, u svom šesnaestercu nije se najbolje snašao Šuta, koji je loptu poslao u sopstvenu mrežu za rezultat 3:0 za klub iz Bordoa.

Nakon što su fudbaleri Sarajeva postigli i treći gol protiv GOŠK-a, nastavili su sa borbenom igrom, jer su se željeli dokazati pred domaćom publikom, koja je svaki dobar potez svojih igrača nagradila aplauzom.

Tako je bilo i u 69. minuti. Fudbaleri Bordoa kombinovali su od noge do noge, a na kraju je Suljić šutirao preko gola, pa je propala dobra akcija izabranika Feđe Dudića, koji je danas igrao zaista prelep fudbal.

U posljednjih deset minuta Sarajevo je postiglo tri gola. Nakon asistencije Mersudina Ahmetovića, čiji je pogodak poništen u 83. minuti nakon centaršuta Ikića, Suljić je pogodio za 4:0.

PROČITAJ:   Počela nova sezona Premijer lige BiH: Jović i Pantelić ukrasili debi golovima

Međutim, to nije bilo sve iz Sarajeva u ovoj utakmici. Sarajevo je u 86. minuti postiglo peti gol protiv GOŠK-a, a ovoga puta u strijelce se upisao Ahmetović, koji je iskoristio grešku tima iz Gabele.

Dva minuta kasnije u listu strijelaca upisao se i Musa Muhammed, koji je postavio konačan rezultat ovog meča od 6:0 za klub iz Bordoa.

FK Sarajevo – NK GOŠK 6:0 (Čataković 11′, Suljić 54′, 84′, Šuta (ag) 63′, Ahmetović 86′, Musa 88).