Drugi upravo čitaju

Zbog udesa na M 17 saobraćaj bio obustavljen

Iz Operativnog centra Policijske uprave Konjic su nas informisali...

Zmaj Pozoj stiže u Konjic

Završen 16.Međunarodni festival amaterskih pozorišta, CSI-set oduševio publiku Na 16....

KOMENTAR / Jakirović sada mora pokazati da je kompletan

Utisci se još slažu, niko nije siguran šta su...

Zaručila se Ana Bavrka: Pogledajte kako ju je zaprosio partner

Ana Bavrka iz Mostara 2017. izabrana je za Miss...

Luka Jović našao novi klub

Nakon tri veoma skromne sezone u madridskom Realu, gdje...

(FOTO) Sarajevo prekinulo crnu seriju i ostvarilo visoku pobjedu nad Leotarom

Sarajevo je prekinulo niz od četiri utakmice bez pobjede i savladalo Leotar rezultatom 3:0. Bordo tim je zasluženo slavio još jednu pobjedu jer su dominirali mečom od prvog do posljednjeg minuta i imali više šansi, kao i posjed lopte na svojoj strani.

Bordo tim je fantastično otvorio utakmicu, a već u četvrtoj minuti Mulahusejnović je imao dobru priliku, ali ju je propustio.

U devetoj minuti pokušao je Ikić, ali je šut otišao preko gola. Desetak minuta kasnije Bordo tim je preko Ikića zasluženo poveo. Krilni igrač je šutirao nakon centaršuta Muhameda Muse.

Musa se tu nije zaustavio, a tri minuta kasnije ponovo je asistirao, ovoga puta Mulahusejnoviću, koji je ubacio zicer u mrežu.

Sarajevo je preko Čatakovića i Varešanovića pokušalo postići gol, ali je do kraja prvog poluvremena ostalo 2:0. Trebinjci su u prvom poluvremenu sačuvali svoje najbolje šanse za finiš, ali je udarce Džajića i Milovića sjajno obranio Šahinović.

Drugo poluvrijeme je donijelo nešto sporiji ritam, a šansi je bilo znatno manje. Jednu je promašio Mulahusejnović u 60. minuti utakmice. Leotar je pokušao biti aktivniji prema naprijed, ali nije bilo prave šanse.

U 73. minuti utakmice Varešanović je pogodio za konačnih 3:0, a mladi fudbaler je pogodio uz pomoć Cmiljanovića, koji je skrenuo loptu u svoju mrežu. Do kraja utakmice Bordo tim je mirno priveo meč kraju i slavio ubjedljivu pobjedu.

FK Sarajevo – FK Leotar 3:0

Stadion: Poljoprivreda
Sudija: Aleksandar Njegomirović (Prnjavor)
Žuti kartoni: Trako (Sarajevo); Cvetković (Leotar)
Strijelci: Ikić 19′ – 1:0; Mulahusejnović 22′ – 2:0; Varešanović 73′ – 3:0;
FC Sarajevo: Šahinović, Muhammed, Đokanović, T. Ramić, Tomašević, Drobarov (Trako 66), Ikić, Mulahusejnović (Ahmetović 77), Džafić (Kobiljar 66), Čataković (I. Ramić 66) i Varešanović (Ališah 77) . Trener: Feđa Dudić.
FK Leotar: Puletić, Milović, Todorović (Čubrilo 78), Aćimović (Milić 68), Đajić, Perišić, Cvetković, Đuderija (Georgiev 46), Cmiljanović, Matković (Sušnjar 68) i Pervan (Karić 46). Trener: Marko Vidojević.

PROČITAJ:   Na Čukaričkom grmu: Pokradeni smo u Lazarevcu