Aktuelno: Ministarstvo za pitanja boraca HNK

Salih ef. Jusufović: “Mjesec ramazan je mjesec preporoda naših duša”

Grad Konjic: Javni poziv za podnošenje zahtjeva za podsticaj u poljoprivrednoj proizvodnji

Sedmični izvještaj o stanju sigurnosti na području odgovornosti PU Konjic

U izvještaju o stanju sigurnosti na području odgovornosti PU...

„Uskrs je prilika da se družimo, radujemo i veselimo“

Radost ovogodišnjeg Uskrsa i ove će godine stariji stanovnici...

(FOTO) Sarajevo se žestoko ispromašivalo protiv Širokog Brijega, gosti odnijeli bod iz Zenice

Nogometaši Sarajeva i Širokog Brijega sastali su se večeras u Zenici u okviru 10. kola Premijer lige BiH, a utakmica je završena rezultatom 0:0.

Obje ekipe su u ovaj meč ušle znajući da eventualnim trijumfom mogu doći do prvog mjesta na tabeli, pošto su ostale ekipe iz vrha podbacile. Obojica su igrali uglavnom u standardnim sastavima, s tim da je za Sarajevo debitovao Avdija Vršajević, koji je nedavno potpisao za tim sa Koševa.

Sarajevo je već u trećoj minuti ozbiljno zaprijetilo gostima nakon sjajne akcije po desnoj strani. Ikić je ubacio po sredini, a Mulahusejnović je snažno šutirao, ali je pogodio samo prečku. U 10. minuti Sarajevo je odigralo vrlo sličnu akciju sa suprotne strane, a ovaj put je udarac uputio Dal Varešanović, čiji je udarac otišao pored gola.

U 14. minuti domaći su imali novu priliku za gol. Ubačena lopta je našla put do Mulahusejnovića, koji je nije dobro zahvatio, a golman gostiju Josipović je bez problema uhvatio loptu.

U tim trenucima se činilo da će Sarajevo apsolutno dominirati, ali nedugo nakon što je Mulahusejnović propustio drugu priliku, igra je gubila ritam, često prekidana, a Široki Brijeg je uspostavio ravnotežu terena, došao malo bliže golu Sarajeva i pokušao da zadrži veći posjed na svojoj strani, tako da Bordo tim više nije jednako prijetio. Takva igra Širokog Brijega rezultirala je samo poluprilikom, odnosno udarcem sa distance Marijana Ćavara u 27. minuti.

Tek na kraju prvog poluvremena vidjeli smo još nekoliko šansi. Najprije je Mulahusejnović nakon dobrog centaršuta uspio izboriti prostor pored Muse i šutirati glavom, a onda se Dal Varešanović u ključnom trenutku okliznuo i nije uspio uputiti udarac ka golu protivnika.

Sarajevo je od početka drugog dijela utakmice imalo veći posjed lopte, ali je za razliku od prvog bilo mnogo teže stvarati šanse. Uglavnom se sve završavalo pokušajima fudbalera Sarajeva sa distance, a neprecizni su bili Ikić i kasnije rezervisti Kobiljar i Čataković.

U 74. minuti Sarajevo pogađa prečku. Čirjak odlično izvodi slobodan udarac, a Drobarov pokušava glavom. Josipović je poražen, ali lopta nije završila u mreži. Već u narednom napadu propala je još jedna šansa za Sarajevo, kada se Tomašević i Ahmetović nisu razumjeli, a defanzivac Sarajeva je svom napadaču dodao loptu iza leđa. Priliku je imao i Tomašević desetak minuta kasnije, kada je posle centaršuta sa strane uklizao pred gol.

Sarajevo je nastavilo sa napadima, posebno u posljednjih deset minuta, a nakon izuzetnog presinga Bordo tima Vršajević je u 90. minuti pogodio stativu. I ovoga puta Josipović je poražen, ali gola nije bilo. Utakmica je tako završena bez golova.

FK Sarajevo – NK Široki Brijeg 0:0 (0:0)

Stadion: Bilino polje, Zenica
Gledalaca: 1500
Sudija: Mirza Kazlagić (Cazin)
Strijelac: /
Žuti kartoni: Džafić, Đokanović, Mulahusejnović, Čirjak (Sarajevo), Kpan, Vukoja, Lukić, Barišić (Široki Brijeg)

FK SARAJEVO: Šahinović, Vršajević, Trako, Drobarov, Tomašević, Đokanović, Čirjak (83. Mustafić), Varešanović (46. Kobiljar), Džafić (62. Suljić), Ikić (62. Čataković), Mulahusejnović (69. Ahmetović). trener: Fedja Dudić.

NK ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Musa, Mašić, Kuprešak, Barišić, Ćavar (69. Lovrić), Vukoja (79. Šuto), Kpan (79. Pranjić), Pejić (55. Turković), Lukić (55. Radić). trener: Ivica Barbarić.