Utisci se još slažu, niko nije siguran šta su...

Počela naplata parkinga kod Gradske džamije i Ćuprije

JKP Standard je počeo  sa primjenom nove Odluke o...

(FOTO) Sloboda poslije preokreta u odličnoj utakmici savladala Slogu

Sloboda i Sloga odigrale su danas sjajan meč u okviru devetog kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima, a konačan rezultat ove utakmice bio je 4:2.

Tuzlaci su bolje otvorili meč, te u prvih deset minuta stvorili nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli ugroziti protivnički gol, a potom je mogla uslijediti i penal.

Kulenović je zaprijetio Slobodi, ali je njegov udarac odbranio Bukvić, da bi u 20. minuti isti igrač namjestio Zajića, koji je šutirao, ali je njegov udarac zaustavio golman kluba sa Tušnja.

Sloga je uspjela da povede u 21. minuti, a Krstovski se upisao u strijelce nakon loše reakcije odbrane Slobode.

Mogli su Dobojčani tri minute kasnije da udvostruče prednost, ali je Bukvić ponovo bio na visini zadatka i odbranio udarac Kulenovića.

Promašaj Kulenovića iskoristio je u 25. minuti Nikola Komazec koji je nakon asistencije Delića pogodio mrežu protivnika. Tri minuta kasnije Sloga je ponovo povela. Nakon kornera Zajić je sa 11 metara savladao golmana Slobode.

Vošnjak je u 38. minuti šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Sloge, a minut kasnije Maksimović je bio brži od golmana gostiju, šutirao glavom, ali nije uspio pogoditi cilj.

U 41. minuti Devedžić je odlično šutirao glavom, a minut kasnije Osmanković bi bio najviši u skoku, ali je prečka spasila goste iz Doboja.

Sloboda je izjednačila u 44. minuti. U kaznenom prostoru Sloge srušen je Melvin Osmić, Komazec je uzeo loptu u ruke i pogodio za 2:2.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo. Maksimović je imao dobru priliku za Slobodu, ali je golman gostiju odbranio njegov udarac.

Gosti su na današnjem meču imali odličnu priliku u 57. minuti. Krstovski je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Bukvić.

PROČITAJ:   Travnik doživio poraz na Piroti (FOTO)

Kada se činilo da je Sloga uspostavila inicijativu na terenu, uslijedila je kontra koja je na kraju rezultirala golom za preokret Slobode u Banovićima. Delić je odlično centrirao, a Osmić glavom pogađa za 3:2.

Do kraja utakmice još jedan pogodak završio je u mreži golmana Sloge. Delić je upisao treću asistenciju, a pogodak za konačnih 4:2 postigao je Osmić.

FK Sloboda – FK Sloga 4:2 (Komazec 24′, 45′, Osmić 65′, 72′, – Krstovski 22′, Zajić 28′)

Kako izgleda poredak u Premijer ligi BiH nakon ovog meča pogledajte na ovom linku.