Irfan i Hadžira Jusufović: „Najljepši bajramski poklon je rođenje unuke“

Povodom nastupajućeg praznika Ramazanskog bajrama premijer Federacije Bosne i...

Gradonačelnik Konjica Osman Ćatić i predsjednik Gradskog vijeća Konjic...

Bajramska čestitka Radio Konjica

Radio Konjic upućuje iskrene čestitke vjernicima islamske vjeroispovjesti povodom...

(FOTO) Sloboda poslije preokreta u odličnoj utakmici savladala Slogu

Sloboda i Sloga odigrale su danas sjajan meč u okviru devetog kola Premijer lige BiH na Gradskom stadionu u Banovićima, a konačan rezultat ove utakmice bio je 4:2.

Tuzlaci su bolje otvorili meč, te u prvih deset minuta stvorili nekoliko dobrih šansi, ali nisu uspjeli ugroziti protivnički gol, a potom je mogla uslijediti i penal.

Kulenović je zaprijetio Slobodi, ali je njegov udarac odbranio Bukvić, da bi u 20. minuti isti igrač namjestio Zajića, koji je šutirao, ali je njegov udarac zaustavio golman kluba sa Tušnja.

Sloga je uspjela da povede u 21. minuti, a Krstovski se upisao u strijelce nakon loše reakcije odbrane Slobode.

Mogli su Dobojčani tri minute kasnije da udvostruče prednost, ali je Bukvić ponovo bio na visini zadatka i odbranio udarac Kulenovića.

Promašaj Kulenovića iskoristio je u 25. minuti Nikola Komazec koji je nakon asistencije Delića pogodio mrežu protivnika. Tri minuta kasnije Sloga je ponovo povela. Nakon kornera Zajić je sa 11 metara savladao golmana Slobode.

Vošnjak je u 38. minuti šutirao sa 25 metara, ali je lopta otišla preko gola Sloge, a minut kasnije Maksimović je bio brži od golmana gostiju, šutirao glavom, ali nije uspio pogoditi cilj.

U 41. minuti Devedžić je odlično šutirao glavom, a minut kasnije Osmanković bi bio najviši u skoku, ali je prečka spasila goste iz Doboja.

Sloboda je izjednačila u 44. minuti. U kaznenom prostoru Sloge srušen je Melvin Osmić, Komazec je uzeo loptu u ruke i pogodio za 2:2.

Drugo poluvrijeme je počelo kao i prvo. Maksimović je imao dobru priliku za Slobodu, ali je golman gostiju odbranio njegov udarac.

Gosti su na današnjem meču imali odličnu priliku u 57. minuti. Krstovski je šutirao sa desetak metara, ali je njegov udarac sjajno zaustavio Bukvić.

Kada se činilo da je Sloga uspostavila inicijativu na terenu, uslijedila je kontra koja je na kraju rezultirala golom za preokret Slobode u Banovićima. Delić je odlično centrirao, a Osmić glavom pogađa za 3:2.

Do kraja utakmice još jedan pogodak završio je u mreži golmana Sloge. Delić je upisao treću asistenciju, a pogodak za konačnih 4:2 postigao je Osmić.

FK Sloboda – FK Sloga 4:2 (Komazec 24′, 45′, Osmić 65′, 72′, – Krstovski 22′, Zajić 28′)

Kako izgleda poredak u Premijer ligi BiH nakon ovog meča pogledajte na ovom linku.