5.4 C
23 Aprila, 2024

(FOTO) Zrinjski dominirao od početka do kraja i slavio zasluženu pobjedu protiv Slobode

Plemići su odigrali veoma dobar meč u kojem su svojom prepoznatljivom igrom dominirali od početka do kraja, dok je Sloboda bila uglavnom fokusirana na odbranu svog gola i eventualne kontre iz tranzicije.

Inače, Tuzlaci su prvi zaprijetili udarcem sa distance, ali je lopta otišla visoko preko gola, nakon čega vidimo stalne napade Zrinjskog u narednih 20-ak minuta utakmice.

Plemići su odigrali nekoliko dobrih akcija i zaprijetili preko Čužea, Jukića i Sučića, ali im je u finišu nedostajalo više fokusa da realizuju više nego solidne šanse.

Nakon toga, Sloboda je uspjela da se oslobodi pritiska i “umrtvi” igru, što je otežavalo Plemićima u nastojanju da nametnu jak tempo.

A kada je izgledalo da će poluvrijeme završiti bez golova, uslijedilo je uzbuđenje. Najprije je Sloboda imala sjajnu priliku preko Komazeca, koji je sa pet metara skočio preko gola, da bi Zrinjski u narednom napadu kaznio njegov promašaj.

Igrao se 44. minut kada je Bekić centrirao sa leve strane, a Nemanja Bilbija je maestralno savladao Bukvića za 1:0.

Zrinjski je nastavio sa žestokim ritmom u drugom poluvremenu i već u prvim minutama imao stopostotnu šansu preko Jankovića koji je pogodio stativu.

Potom su zaprijetili Bilbiji i Sučiću, ali bez promjene rezultata, nakon čega su plemići postepeno usporavali ritam i dozvolili Tuzlacima da se više otvore naprijed.

Ostatak utakmice je, uprkos tome, bio pod kontrolom Plemića, koji je bez problema završio posao i slavio minimalnu pobjedu od 1:0.