7.5 C
23 Aprila, 2024

Igman u posljednjim minutama ispustio pobjedu protiv Posušja

FK Igman izgubio je još jednu pobjedu u šestom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv HŠK Posušje.

Konjičani su do samog kraja meča vodili 2:1, ali je Posušje uspjelo da izjednači i sačuva bod na svom terenu.

U 19. minuti utakmice Roca je promašio penal, a odgovornost je preuzeo Ramić. Ramić je ipak promašio penal, ali je Kukić nakon odbrane “vratio” loptu Ramiću, koji je pogodio iz drugog pokušaja.

Posušje je odmah dobilo prvu pravu priliku, ali je Hanuljak šutirao preko gola. Hanuljak je danas bio odlično raspoložen za igru, što je pokazao i u 28. minuti, kada je šutirao sa 20-ak metara i pogodio prečku.

Igrala se 43. minuta kada je Horić napravio veliku grešku, a Blagojević je to pretvorio u gol i vodstvo Igmana bilo je 2:0. Do kraja prvog poluvremena nije bilo šansi.

U nastavku su domaći položili “sve karte” u napadu, a isplatilo se u 72. minutu meča kada je Pavković savladao Ćemana. Prije tog gola svoje šanse su propustili Boban i Vukoja.

Konačnih 2:2 postavljen je u samoj završnici meča, kada je Zvonimir Lukić fantastično pogodio sa 18 metara i tako doneo bod svom timu.

Tabelu Premijer lige Bosne i Hercegovine možete pogledati OVDJE.