12.5 C
22 Aprila, 2024

IGOKEA JE IMALA ŠANSU: Poluvrijeme bilo dovoljno razbijenom Partizanu da slomi u Laktašima!

Igokea – Partizan 85:96 (22:32, 25:25, 21:19, 17:20)

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu na gostovanju u 12. kolu ABA lige. Vrlo efikasan prvi dio meča otvorio im je put ka 10. trijumfu u regionalnom takmičenju. Laktaši su se vratili u susret, ali nisu imali snage za potpuni preokret.

Partizan je meč otvorio serijom 6:0 nakon trojki Smailagića i Trifunovića. Od tada su konstantno održavali plus rezultat tokom prve četvrtine. Igokea je dobrom igrom uspjela održati vezu. Partizan je prvi deo završio novom serijom +10. Do prednosti je došao šut za tri poena kada su crno-beli pogodili pet trojki.

Igokea je bolje počela drugo poluvrijeme, uspjevši prepoloviti zaostatak. Posle Lesorovih 2+1, Partizan je zaustavio nalet. Izabranici Željka Obradovića trojkom Andđušića vratili su se na dvocifrenu razliku. Boljim procentima šuta uspjeli su domaćinu u Laktašima dati skoro 60 poena u efikasnom meču na poluvremenu. Unatoč tome što je nadmašio Igokea po skokovima i broju timskih asistencija.

Briljirao je Kevin Panter sa 13 poena i jednim promašenim golom iz igre. Lesor je sakupio 9 poena i tri skoka. Kod Igokee najefikasniji su bili Kroford sa 15 i Đorđević sa poenom manje.

Drugo poluvreme otvorio je gol Tanaskovića. Domaći su odigrali odlično i sa dva trčanja uspjeli vratiti utakmicu u izjednačenje, a golom Delalića smanjili su na 71:68. Ali i zahvaljujući greškama i izgubljenim loptama crno-belih. Partizan je na taj nalet odgovorio serijom 5:0 i na pauzu otišao sa +8 uoči četvrte četvrtine.

Otvorio ga je Marko Jošilo. Partizan je uspeo da održi dvocifrenu razliku. Bilo je praznih minuta za oba tima, koje je Crawford završio slobodnim bacanjima. Igokea je u finišu serijom od 7:0 stigla do 86:83 u korist Partizana. Crno-beli su potom materijalizovali greške Dragana Bajića i konačno prelomili utakmicu u poslednjem minutu, što je trojkom potvrdio Kevin Panter.

Na kraju poluvremena najefikasniji u pobjedničkom timu bio je kapiten Pantera, koji je zajedno sa Nanelijem postigao 18 poena. Ni 48 ukupnih poena Kroforda (26) i Đorđevića (22) nije bilo dovoljno Igokeiju.

Partizan će u naredne dve utakmice biti domaćin, prvo Bajernu, a posle Nove godine Zadru. Tim Igokee se bori za dalji plasman u FIBA ​​Ligu šampiona protiv Hapoela Holona, ​​a pre toga imaju sastanak sa Studentskim centrom.