12.5 C
Konjic
22 Aprila, 2024

IZVJEŠTAJ: Kroz močvaru do novog remija

Jučerašnjom utakmicom u Gabeli, odigranom u uslovima koji graniče sa regularnošću, Rođeni su spustili zavjesu na prvi dio Premijer lige protiv dobojske Sloge Meridijan. Kiša koja je padala danima ranije, i tokom čitavog meča, pretvorila je teren stadiona “Perica Pero Pavlović” u pravu močvaru, ali utakmica nije odlagana.

Međutim, Velež je odlično otvorio ovaj meč i poveo već u 9. minuti kada Vehabovićdo dobrog krsta Anđušić, odlično hvata volej i pogađa mrežu gostiju. Narednih dvadesetak minuta proteklo je uglavnom u pokušajima igrača da odigraju nešto smisleno na terenu, koji se kako je utakmica odmicao sve više pretvarao u ogromnu blatnjavu lokvicu. Međutim, i u takvim okolnostima Sloga dolazi do izjednačenja. Igrala se 29. minuta kada je duga lopta stigla do gola Bajrićna koju nailazi s leđa Stevanović i grubo ga ruši, ali sudija Bandić se ne oglašava, šuti i njegov linijski asistent, pa napadač Dobojlja zaista lijepim udarcem šalje loptu iza Bogdanović. Desetak minuta kasnije ukazala se prilika Huskić, koji je pokušao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Pri rezultatu 1:1 otišlo se na pauzu između dva poluvremena.

Iako su uslovi već na granici regularnosti, Velež otvara drugo poluvrijeme sa vidljivom željom da postigne još jedan gol. Imao je prvu ozbiljnu priliku zvonik već u 49. minuti, nakon kornera, ali ni njegov udarac glavom nije pogodio okvir gostujućeg gola. Usledile su još dve prilike za Rođenog, u obema se našao Haskića posebno dobar bio je onaj iz 70. minute, kada se našao sam pred golmanom gostiju Sa trakomkoji uspeva da zaustavi svoj prizemni udarac.

A onda, u 72. minuti, stiže kazna: mladi ljudi Jašarevićsamo dvadesetak sekundi nakon što je ušao u igru, najbolji je među gomilom igrača kada skoči na centaršut i zabije Bogdanović mreže. Velež svim silama pokušava da dođe do izjednačenja, što mu na kraju i uspijeva pet minuta prije kraja utakmice, također golom rezervista: Zajmovic zamijenjen samo nekoliko minuta ranije Vehabovića potom se odlično snašao u šesnaestercu gostiju i preko nogu golmana Dobojli poslao loptu u gol. Pantelić u odlučujućem trenutku uklizao je pred gol gostiju, tako da je konačni rezultat izjednačen 2:2.

Tako Velež na zimsku pauzu odlazi sa 24 boda iz 18 odigranih utakmica i pozitivnom gol razlikom 21:19, odnosno uz realne pretpostavke da će u prvim kolu nastavka izboriti poziciju koja bi mu donijela utakmica više u finalnom kolu sezone Premijer lige.

FK Velež Mostar – FK Sloga Meridian 2:2 (Vehabović 9′, Zajmović 85′ i Stevanović 29′, Jašarević 72′)

FK Velež: Bogdanović, Zvonić, Bajrić, Kvakić, Dejanović (Barou), Blagojević, Zeljković, Ovčina, Vehabović (Zajmović), Andušić (Pantelić), Haskić

FK Sloga Meridian: Trako, Šaula, Milanović, Stapić, Ristić, Kujundžić, Đorić, Popara, Zajić (Jašarević), Stevanović (Hasanbegović), Basrak

Kopiranje i preuzimanje sadržaja bez prethodne dozvole autora ili navođenja izvora nije dozvoljeno. Kontaktirajte nas na: media@fkvelez.ba