Konjic: U toku deminiranje na lokalitetu Šumine u blizini Drecelja

U toku je izrada vodovodne mreže u mjesnoj zajednici...

UŽ “Nera“: Održano predavanje o položaju Romkinja u BiH

Na današnjoj radionici naziva “Kreiranje sigurnih prostora za marginalizirane...

IZVJEŠTAJ: Remi koji ulijeva optimizam

Velež i Sarajevo odigrali su još jedan bosanskohercegovački derbi, koji je ovoga puta završen bez pobjednika, ali je publika, koja je ispunila tribine stadiona “Perica Pero Pavlović” u Gabeli, mogla uživati ​​u atraktivnom i borbenom, neizvjesnom do kraja fudbalska utakmica.

Domaći su bolje otvorili meč i od samog početka nametnuli dominaciju na terenu, a da su Ovčina (6′), Halilović (Halilović 10′), pa Zajmović (12′ i 14′), bili malo prisebniji ili imali više Srećom, Velež je uspio rano povesti. Gosti su se potom pribrali i uspostavili relativnu ravnotežu na terenu, ali bez ozbiljnijih prilika pred golom Bogdanovića.

Velež je bolje otvorio nastavak, a gostima je prvo zaprijetio Dejanović, koji se desetak minuta nakon početka drugog poluvremena našao u dobroj šansi, ali je njegov udarac završio preko prečke. Izabranici Amara Osima su nastavili pritiskati Sarajevo, a već u narednom ozbiljnijem napadu Dejanović je uputio dobru povratnu loptu, koja je na drugoj stativi pronašla Zajmovića, koji nije propustio priliku da postigne još jedan pogodak protiv Sarajeva, ukupno osmi u svoju dosadašnju karijeru, za veliko slavlje među fanovima Borna.

Nakon primljenog gola uslijedio je period igre u kojem je Sarajevo bilo u prilično inferiornoj poziciji i činilo se da bi Rođeni mogli doći do još jednog gola za eventualnu potvrdu pobjede, ali onda, u 75. minuti, očigledan napad od strane Redsa je prekinut, a iz akcije koja je uslijedila Ivan Ikić, krilni centar Sarajeva, uspio je plasirati loptu tako da Slaviša Bogdanović nije uspio da je zaustavi. Deset minuta kasnije, Haris Ovčina je pokušao još jedan udarac sa lijeve strane šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola gostiju.

Statistički parametri na kraju meča su bili prilično izjednačeni (posed lopte 51% u korist Veleža, šutevi na gol 3:3, korneri 6:6, odbrana golmana 2:2, ubacivanja sa krila 23:22 u korist Rođena…), ali je Velež izveo čak 62 organizovane napadačke akcije, protiv sarajevskih 44, i uputio čak 8 udaraca koji nisu našli okvir gola, za razliku od gostiju koji su uputili samo jedan) .

Sve u svemu, dobro izdanje Rođenih, koji imaju za čim žaliti zbog ovog meča, ali generalno imaju i razloga za zadovoljstvo, jer je njihova igra, pod Osimovim vodstvom sa klupe, sve organizovanija, sve više fluidan i poprima jasnu fizionomiju, što zaista daje mjesta optimizmu i vjeri da će Crveni iz Mostara, već nakon reprezentativne pauze, stati u red pobjedama i stići, ionako, na mali bodovni zaostatak za vodećim ekipama.

Velez: Bogdanović, Ikić, Zeljković, Kvakić, Dejanović (Ćosić), Halilović (Zvonić), Pršeš (Andušić), Hasanović, Ovčina, Džanković (Pantelić), Zajmović (Haskić)

Sarajevo: Šahinović, Trako, Drobarov, Vršajević, Tomašević, Čirjak (Abubakar), Kobiljar (Mustafić), Suljić, Varešanović (Ikić), Čataković (Avramovski), Mulahusejnović (Ahmetović)