Večeras je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrana utakmica...

Konjic: Održan omladinski iftar

U dvorištu Gradske džamije u Konjicu večeras je organizovan...

Južna Koreja ubjedljivo savladala BiH i ostavila je bez šansi za četvrtfinale

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je treći poraz u tri meča na Svjetskom prvenstvu u Australiji, a danas je selekcija Južne Koreje bila bolja od Zmajeva. 99:66.

Tako je BiH ostala bez šansi za plasman u četvrtfinale, a do kraja grupne faze Zmajevi su morali igrati protiv Sjedinjenih Američkih Država i Belgije.

S druge strane, Južna Koreja je danas ostvarila prvi trijumf na prvenstvu, a prethodno je izgubila od Kine i Belgije.

Košarkašice BiH su dobro otvorile utakmicu i na startu povele sa 9:0, ali su se potom Korejke vratile. Prvo su smanjili na 12:7, a potom poravnali na 12:12.

Tri minute prije kraja prvog poluvremena Južna Koreja dolazi u prvo vodstvo (16:14), ali Anđela Delić, koja pogađa za tri, vraća prednost BiH.

Međutim, Zmajevi su i dalje imali problema u odbrani, pa je Koreja do kraja prve četvrtine povela 25:20.

Koreja je tu prednost održavala i na startu drugog poluvremena, a Zmajevi su imali dosta problema u defanzivnom skoku, pa je Koreja nakon četiri minuta igre stigla do 34:25. Jonquel Jones pravi treći faul na meču već nakon 13 minuta igre i upada u probleme, ali onda i u dobroj seriji i BiH na svojim krilima smanjuje na samo tri poena (33:36).

Koreja završava krizu trojkom tri minute prije kraja poluvremena, a na kraju, nakon 20 minuta igre, rezultat je 45:37 u njenu korist.

Zmajevi su drugo poluvrijeme otvorili serijom 4:0, ali Korejci nisu dozvolili da im prijeti prednost.

Kang nastavlja da pogađa bosanskohercegovački koš i Koreja stiže do 50:43, a potom još jednom trojkom dolazi do dvocifrene prednosti (53:43). Pokušale su bh. košarkašice odigrati agresivniju odbranu, ali su ih brzo “ugasile” Korejke, koje su uz faul, a potom i trojkom stigle do 59:47.

Zaostatak BiH tada je porastao na čak 20 poena (52:72) i bilo je jasno da je meč već završen. U posljednji dio ulazi se sa prednošću od 76:52 za ​​Koreju, koja je samo rutinski privela meč kraju i upisala trijumf.

Konačan rezultat bio je 99:66.