Konjic: U toku deminiranje na lokalitetu Šumine u blizini Drecelja

UŽ “Nera“: Održano predavanje o položaju Romkinja u BiH

Na današnjoj radionici naziva “Kreiranje sigurnih prostora za marginalizirane...

Premijerka HNK-a Buhač i zamjenik predsjedavajućeg Skupštine HNK-a Tomislav Martinović posjetili Konjic

Danas su premijerka Hercegovačko-neretvanskog kantona Marija Buhač i zamjenik...

Košarkašice Konjica ostvarile osmu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

ŽKK Konjic je večeras na domaćem terenu pobijedio Čelik iz Zenice rezultatom 73:67

Ženski košarkaški klub Konjic je večeras u Konjicu u okviru 8.kola A1 lige FBiH pobijedio ekipu Čelik iz Zenice rezultatom 73:69. Konjičanke su ostvarile niz od osam uzastopnih pobjeda i u ovogodišnjem prvenstvu su bez poraza.

Trener ekipe Neven Pejković izjavio je za radiokonjic.ba da je utakmica bila veoma zanimljiva i neizvjesna do samoga kraja.
„Ušli smo u produžetke i bila je ovo, očekivano, dobra utakmica kao i prošli put. Inače, svaki susret sa Čelikom, bez obzira koja je uzrasna kategorija u pitanju, je neizvjesan do samoga kraja. Šest razlike moglo je vrlo lako otići i na drugu stranu, a prevagnula je sabranost u redovima naše ekipe i ovo nam je osma pobjeda i još uvijek smo bez poraza“ – izjavio je Pejković navodeći da će Konjičanke narednu utakmicu igrati 15.februara u gostima u Vitezu. Pejković je dodao da će narednog vikenda mlade konjičke košarkašice imati nastup u Gradiški u okviru WABA lige (Međunarodna ženska omladinska liga).
U večerašnjem susretu bih izdvojio Asju Buturović, našeg plejmejkera, ali košarka je kolektivni sport i sve djevojke su zaslužne za borbu na terenu“ – istaknuo je trener Pejković.

košarkašice konjica ostvarile osmu uzastopnu pobjedu u prvenstvu

Asja Buturović je za radiokonjic.ba izjavila da su nakon lošijeg prvog poluvremena, bolju igru prikazale u drugom poluvremenu.
„U prvom poluvremenu smo pravile neke greške, ali smo u drugom poluvremenu psihički bodrile jedna drugu i drago mi je zbog toga. Mi smo Čelik pobjedile u gostima, a dokazale smo da se međusobno slažemo, da se bodrimo, da imamo podršku jedna druge i trenera i znači mi ova utakmica mnogo. Zadovoljna sam svojom igrom pogotovo u drugom poluvremenu i čestitam svojim kolegicama“ – izjavila je 16-godišnja Konjičanka, koja se košarkom bavi desetak godina.

Asja Buturović

15-godišnja konjička košarkašica Ejla Tabak rekla je također da je utakmica bila neizvjesna, pogotovo drugo poluvrijeme, ali da su ekipi timski duh i navijači pomogli u pobjedi.
Sve zavisi kako uđemo u igru, imale smo teškog protivnika i bila je ovo dobra košarka. Izvukli su nas ovi produžeci, jer je moja kolegica Lana pogodila zicer na produžetke. Mnogo nam znači podrška sa tribina i velika je razlika kada igramo kući, jer „tribine“ su naš šesti igrač. Navijači su uvijek uz nas i podrže nas u velikom broju“ – Ejline su riječi, koja u klubu trenira deset godina.