8.3 C
24 Aprila, 2024

LIGA NACIJA: Brazil je prejak za Srbiju

Srbija – Brazil 0:3 (18:25, 24:26, 17:25)

odbojkašice Srbije poražene su od Brazila u drugom susretu drugog tjedna Lige nacija. Orlovi su propustili priliku osvojiti jedan set, te su uvjerljivo poraženi.

Početak utakmice bio je izjednačen. Brazil je ubrzo došao do prednosti od 5:3. Srbija je prišla na poen zaostatka, ali Karioke je vezao četiri za maksimalnih +5 u prvom setu.

Uz koš više u nizu Brazil je stigao do nedostižnih 20:10. Naša selekcija uspjela je odoljeti i vezati četiri boda smanjivši na 20:14.

Orlovi nisu imali snage za preokret pa je Brazil poveo s 1:0 u setovima.

Brazil je bolje krenuo u drugi set i odmah došao do dva poena prednosti. Sredinom tog dijela utakmice Srbija je boljom igrom uspjela dovesti do četiri razlike za 15:13.

Kratko je trajalo, jer su Brazilci uzvratili istom mjerom i preokrenuli. Unatoč tome, Orlovi su uspjeli vratiti vodstvo 19:17. Ušla je neizvjesna završnica drugog seta. Srbija je popustila, te dozvolila seriju od 3-0 u kojoj je Brazil poveo s 2-0.

I u trećem setu Karioke su poveli. Sredinom tog dijela utakmice imali su 12:9. Ubrzo su dobili +6, poveli za 20:14. Na kraju su Brazilci potvrdili trijumf s 25:17.

U reprezentaciji Srbije najbolji je bio Nikola Meljanac sa 14 poena, a Milan Katić dodao je 7 poena.

Brazilce su predvodili Lucarelli s 14 i Alan s 13 poena.

Sljedeću utakmicu Srbija igra sutra u 12:30 protiv Kanade.

Naša selekcija je trenutno na devetom mjestu s dvije pobjede i šest poraza.