7.3 C
Konjic
24 Aprila, 2024

LP: Dinamo remizirao sa Škupijem

U prvom susretu drugog pretkola fudbalske Lige prvaka Dinamo je u Maksimiru odigrao 2-2 (1-1) protiv prvaka Sjeverne Makedonije Škupije.

Queven (25) je doveo goste u vodstvo, kapiten Dinama Arijan Ademi (44) je izjednačio, Bruno Petković (86) je doveo domaće u vodstvo, ali je Renaldo Cephas (89) napravio konačnih 2-2.

Bila je to loša utakmica u kojoj Dinamo nije uspio probiti čvrstu odbranu Škupije. Protok lopte za momčad Ante Čačića bio je vrlo spor, pa su gosti s lakoćom zatvorili sve prilaze svom golu. S druge strane, Škupi se fokusirao na pokušaje iz kontre, a jedan od njih sredinom prvog poluvremena donosi rezultat.

Alvarez je sa svoje polovine poslao dugu loptu ka Dinamovom šesnaestercu, Mišić se sudario sa Teophile-Catherine u pokušaju da raščisti situaciju, a ovu konfuziju iskoristio je Queven u odbrani domaćih koji je utrčao iz drugog plana i prebačen Livaković.

Dinamo je uspio izjednačiti na samom kraju prvog poluvremena, i to uz veliku dozu sreće. Moharrami je uputio centaršut sa desne strane, Petković je bio kratak, ali je Ademi skočio iza njega i udario loptu glavom o zemlju. Odskočio je u čudnom luku i postao nedostižan za Naumovskog, završivši u samom gornjem lijevom uglu njegovih vrata.

U drugom poluvremenu trener Dinama Ante Čačić pokušao je razbuditi momčad uvođenjem Oršića i Baturine, ali je Dinamo samo sporadično zaprijetio gostujućem golu.

Kada je u 86. minutu Petković zatresao mrežu Škupije i doveo Dinamo u vođstvo, činilo se da će se prvak Hrvatske vratiti u Skoplje sa prednošću, ali je ta prednost trajala samo tri minuta.

Do vodećih golova Dinama došlo je slučajno, Oršić je glavom spustio loptu za šut Ademija sa 13-14 metara, ali je Ademi vrlo loše zahvatio loptu, pa je ona završila u nogama Petkovića koji je bio na šest metara od gola. Napadač Plavih je smirio loptu i pogodio nebranjeni dio gola jer je Naumovski bio van pozicije očekujući opasniji udarac Ademija.

Samo tri minute nakon postignutog gola, Dinamo je primio gol nakon serije grešaka u odbrani. Gjorgiev je preskočio Perića na 30-ak metara od gola Dinama, Cephas je krenuo na loptu i stigao do nje prije istrčalog Livakovića i pogodio nebranjenu mrežu za konačnih 2-2.