Željeznička stanica Konjic: Manji broj putnika u zimskom periodu

Danas je u prostorijama Udruženja penzionera/umirovljenika Grada Konjica, održana...

Konjic: Završen drugi MBL Internacionalni matematički kamp na Balkanu

Učesnici desetodnevnog Internacionalnog matematičkog kampa na Balkanu (Maths Beyond...

Konjički matematičari postigli impresivne rezultate

Objavljeni su konačni rezultati Kantonalnog takmičenja iz matematike za...

“LUDI” DAN U WIMBLEDONU: Kyrgios izbacio Tsitsipasa, tražio diskvalifikaciju i spominjao Novaka

U derbiju Vimbldona, Nick Kyrgios je u osmini finala savladao Grka Stephanosa Tsitsipasa sa 3-1, po setovima 6:7 (2:7), 6:4, 6:3 i 7:6 (9:7) . ).

Iako je Australac tek 40. teniser svijeta, jasno je da ovakav ishod nije iznenađenje, jer inače ne igra mnogo mečeva i ne razumije se tenis preozbiljan, ali kada želi da igra, može da zapreti bilo kome.

Osim drame kada je u pitanju sam rezultat, ništa bolje nije bilo u situacijama između poena.

Nick Kyrgios je potpuno izbacio Tsitsipasa iz ritma, Grk je potom šutirao loptu loptom, a na kraju drugog seta je ispucao loptu prema publici i pukim slučajem nije pogodio nikoga.

U jednom trenutku, Kyrgios je žestoko protestovao ovom prilikom, kada je tražio diskvalifikaciju svog protivnika, pozivajući se na slučaj Novaka Đokovića sa US Opena i ukazujući na dvostruke aršine, kada je diskvalifikovan zbog nehotičnog udarca linijskog igrača Bala.

Uostalom, australijski teniser je nakon pobjede rekao da poštuje protivnika i da su u dobrim odnosima van terena.

Kada je u pitanju sam tok meča, Tsitsipas je u prvom setu spasio 4 brejk lopte i uspio da povede jer je bio bolji u tajbrejku.

U drugom setu presudan je bio brejk Australca za 5:4, kada je u narednom gemu spasio brejk loptu i materijalizovao prednost za izjednačenje setova.

U trećem setu jedine dvije brejk šanse viđene su u četvrtom gemu, kada je Kyrgios napravio ključni brejk, dok je u 4. setu sve kulminiralo.

Viđeno je dosta brejk lopti, ali nijedna nije realizovana, a na kraju je svaki poen bio važan u tajbrejku, a ipak je set, a time i meč, pripao Kyrgiosovoj strani.

U narednom kolu protivnik će mu biti američki igrač Brandon Nakashima.

Večeras se incident dogodio na kraju meča između Nadala i Sonega.