12.5 C
Konjic
22 Aprila, 2024

Muamer Mrnđić pobjednik međunarodnog šahovskog turnira “Tuzla open 2022”

Muamer Mrnđić, član Šahovskog kluba „Igman“ Konjic, je pobjednik međunarodnog šahovskog turnira „Tuzla open 2022“, koji je održan od 24. do 27.novembra 2022.godine.

Mrnđić je iz sedam partija osvojio 5,5 poena i time poboljšao svoj rejting za 22 Elo. Trojica šahista su osvojili po 5,5 poena, ali je dodatni kriterij odlučio, da pobjednički pehar ide u Konjic u trajno vlasništvo konjičkog šampiona, naveli su organizatori iz ŠK “Inzio-Tušanj” iz Tuzle.

muamer mrnđić pobjednik međunarodnog šahovskog turnira "tuzla open 2022"
Muamer Mrnđić pobjednik međunarodnog šahovskog turnira "Tuzla open 2022"

Član ŠK Igman Konjic je ostao neporažen u 7 partija, pokazavši odličnu formu uoči 41.prvenstva kluba, na kojem će pokušati, u jakoj konkurenciji, 10. put osvojiti titulu prvaka.

Muamer Mrnđić, pobjednik turnira “Tuzla open 2022”

Na turniru je učestvovao 41 šahista. Drugo mjesto je osvojio FM Sanjin Ćulum, a treće Milan Jovović.