back to top
12.5 C
Konjic
22 Aprila, 2024

MZ Neretvica pobjednik Turnira mjesnih zajednica u malom fudbalu i osvojila 100.000 KM

Nagradni fond u iznosu 100.000 KM biće uložen u infrastrukturu na području MZ Neretvica

Večeras je u Sportskoj dvorani Konjic okončan Turnir mjesnih zajednica u malom fudbalu čiji je pobjednik ekipa MZ Neretvica, koja ja u finalu pobijedila ekipu MZ Bijela rezultatom 1:0.

mz neretvica pobjednik turnira mjesnih zajednica u malom fudbalu i osvojila 100.000 km

U utakmici za treće mjesto ekipa MZ Novo naselje je pobijedila ekipu MZ Trešanica rezultatom 6:2.

Organizator Turnira mjesnih zajednica u malom fudbalu je bila Ustanova Sportska dvorana Konjic, a pokrovitelj Grad Konjic.

Osvajanjem prvog mjesta na Turniru mjesnih zajednica u malom fudbalu, ekipi MZ Neretvica je pripalo 100.000 KM, a sredstva će biti uložena u infrastrukturu u ovoj mjesnoj zajednici, u dogovoru sa pokroviteljem turnira.

Nagrade najuspješnijim učesnicima su uručili gradonačelnik Konjica Osman Ćatić i Vlatko Glavaš, prvi kapiten Fudbalske reprezentacije BiH, kao i vaučer predstavnicima pobjedničke ekipe.

Za najboljeg igrača turnira je proglašen Samir Bitevija iz MZ Neretvica, koji je postigao pobjedonosni gol u finalnoj utakmici za svoju ekipu. Trener MZ Neretvica Sehmin Hakalović je izjavio da je ovo bio kvalitetan turnir.
Teška utakmica i zadovoljan sam jer smo zasluženo osvojili prvo mjesto. Od prve do posljednje utakmice smo izgarali na terenu i kada nas je bilo samo šest u ekipi, bez zamjene, pobijedili smo bolje protivnike od nas. Drago nam je da smo naše navijače obradovali“ – izjavio je Hakalović, koji je riječi zahvalnosti uputio upravo Biteviji, bivšem igraču FK Klis.

Najbolji igrač turnira Samir Bitevija
Ekipa MZ Neretvica

Najbolji strijelac turnira je Rijad Macić iz MZ Bijela, a iz iste ekipe je i najbolji golman, Sead Vrače. Predstavnik ekipe MZ Bijela Irfan Jazvin je čestitao MZ Neretvica na osvojenom prvom mjestu, ali i svim ostalim ekipama.
Finalna utakmica je bila na vrhunskom nivou, kao i oraganizacija turnira. Možda su Klišani imali malo više hrabrosti i htijena od nas. Zahvaljujem Gradu Konjicu i Sportskoj dvorani, i ovo je pun pogodak, a mislim da će narednih godina biti mnogo bolje. Čestitam i igračima iz naše ekipe koji su proglašeni za najboljeg strijelca i golmana“ – izjavio je Jazvin.

Najbolji strijelac Rijad Macić
Najbolji golman Sead Vrače
Ekipa MZ Bijela

Zahvalnice su uručene najstarijem golmanu turnira Ismetu Voloderu i najstarijem igraču Uzeiru Memiću, kao i sudijama.

Najstariji golman Ismet Voloder
Najstariji igrač Uzeir Memič

Gradonačelnik Konjica Osman Ćatić je čestitao pobjednicima, kao i svima koji su učestvovali na turniru.
Upravo kako smo i zamislili, nakon ljetnih turnira, upriličili smo našim sugrađanima da mogu gledati svoju djecu i navijati za njih. Ono sto je važno da smo se bazirali da ljudi koji imaju CIPS sa tog terena igraju, što je dalo posebnu draž i što je organizacijski zahtjevno, a kada su u pitanju igrači pohvalno. Kada su u pitanju organizacione aktivnosti čestitam Sportskoj dvorani sa direktorom Adnanom Elezovićem, sudijama, a posebnu zahvalnost želim da iskažem publici na fer navijanju, a igračima na fer plej igri. U narednom periodu imaćemo sastanke sa predsjednicima mjesnih zajednica i predstavnicima ekipa, da vidimo možda ima nedostataka i da vidimo kako ćemo sljedeće godine organizovati. Ono što je važno je da će 100.hiljada KM, koje je Grad Konjic planirao za ovaj turnir, biti utrošeno u pravom smislu i na pravom mjestu kada je u pitanju infrastruktura mjesne zajednice Neretvica, odnosno FK Klis, i najavljujem posjetu, jer Grad Konjic je prošle godine uplatio100.hiljada, ove godine isto toliko, i ovih 100.hiljada, što je ukupno 300.hiljada za sportsku infrastrukturu u Neretvici“ – izjavio je gradonačelnik Ćatić.
Vlatko Glavaš je izjavio da je ovaj pilot projekat bio uspješan.
Pored svega onoga što sam znao i vidio večeras, ovo je nešto što će mi dati za pravo da i tamo gdje ja budem organizovao neke druge stvari da se poslužim ovim što ste vi napravili u Konjicu. Preko sporta može sve i drago mi je da se mnogo ljudi skupilo u Konjicu. Zahvaljujem gradonačelniku i ljudima koji su smislili ovo, jer ja hodam puno po BiH i svijetu i ovo je pilot projekat, ali kako vidim da će to ići“ – riječi su Vlatka Glavaša.

Direktor Ustanove Sportska dvorana Konjic Adnan Elezović je zadovoljan prikazanom igrom na turniru i prisustvom posjetilaca, koji su od početka turnira do finala bili velika podrška igračima.

Možemo biti zadovoljni kako je sve proteklo, od organizacije do publike koja je svaku večer ispunila dvoranu do poskjednjeg mjesta. Mislim da smo predstavili Konjic u pozitivnom svjetlu. Mislim da je ovo samo početak i narednim godina sigurno ćemo nastaviti raditi u ovom pravcu“ – izjavio je Elezović.