12.5 C
22 Aprila, 2024

NBA: Još jedna nevjerojatna partija Luke Dončića

Los Angeles Clippersi Ivice Zubca doživjeli su u četvrtak još jedan poraz u gostima od Oklahoma City Thundera, koji su ih pobijedili rezultatom 118-110.

Oklahoma je takođe bila bolja od Klipersa u utorak sa 108-94.

Zubac je na terenu proveo 34:21 minut i za to vreme postigao 12 poena uz šut 4/9 i dodao neverovatnih 18 skokova, dve asistencije i jednu blokadu. Ovo mu je treći dabl-dabl od početka sezone.

Pobjedničku ekipu je predvodio Shai Gilgeous-Alexander sa 24 ubačaja. Luguentz Dort je dodao 21 poen, a Aleksej Pokuševski 15.

Kliperse, koji su drugu utakmicu zaredom ostali bez povrijeđenih Kawhija Leonarda (koleno) i Markusa Morisa, predvodio je Norman Powell sa 21 ukradenom loptom, a Reggie Jackson je dodao 18. Ovo je treći uzastopni poraz Klipersa.

Gosti su nešto više od pet minuta pre kraja smanjili na jedan koš, ali je potom Pokuševski ubacio trojku, a Gilgeous-Alexander je pogodio uz polaganje zahvaljujući čemu su Tanderi preuzeli kontrolu do kraja utakmice.

Dallas Mavericksi su nakon produžetka pobijedili Brooklyn Netse sa 129-125, a Luka Dončić upisao je prvi tripl-dabl ove sezone sa 41 poenom, 14 asistencija i 11 skokova.

Dončiću je ovo 47. tripl-dabl u regularnom dijelu sezone u karijeri. Pratio ga je Hardavej sa 18 poena, a Kleber sa 15.

Kyrie Irving je bio najbolji pojedinac Bruklina, koji je doživio treći uzastopni poraz, sa 39 asistencija, a Kevin Durant 37.

Golden Stejt Voriorsi su na svom terenu pobedili Majami Hit sa 123:110, a Stiven Kari je postigao 33 poena, od kojih deset u poslednjih pet i po minuta, dok je Endru Vigins za aktuelnog šampiona postigao 18 poena i 10 skokova.

Kod Majamija najefikasniji je bio Džimi Batler sa 27 poena, a Bam Adebajo dodao je 26 poena.

A u posljednjoj utakmici koja je odigrana sinoć, Memphis Grizzliesi su u gostima pobijedili Sacramento Kingse sa 125-110.

Predvodio ih je Desmond Bane sa 31 asistencijom, dok je Jo Morant postigao 22 koša. Ovo je četvrta pobjeda Grizlija u posljednjih pet utakmica.

De’Aaron Fox je bio najbolji strijelac Sacramenta, utakmicu je završio sa 27 poena, a Harrison Barnes dodao je 20. Kingsi su jedan od tri NBA tima bez pobjede od početka sezone, uz Los Angeles Lakerse i Orlando Magic .

Pregled rezultata utakmica Sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u četvrtak:

Brooklyn Nets - Dallas Mavericks      125-129 (produžetak)
Oklahoma City Thunder - LA Clippers   118-110
Golden State Warriors - Miami Heat    123-110
Sacramento Kings - Memphis Grizzlies  110-125

The post NBA: Još jedna nevjerovatna utakmica Luke Dončića pojavio se prvi na Dnevni.ba.