back to top
12.5 C
Konjic
22 Aprila, 2024

NBA: Zubac odličan u pobjedi Clippersa, Bogdanovićevih 23 koša u porazu Detroita

LA Clippersi Ivice Zubca prekinuli su niz od četiri poraza sinoć na svom terenu savladavši Houston Rocketse, a hrvatski košarkaš je odigrao još jednu sjajnu utakmicu, dok je Bojan Bogdanović u drugom porazu za svoje Detroit Pistonse postigao 23 poena.

LA Klipersi su savladali Hjuston Roketse sa 95-93, a Pol Džordž je postigao trojku na 6,2 sekunde do kraja da slavi domaći tim.

Zubac je na terenu proveo 31:40 minuta i postigao 16 poena (6/8 iz igre) uz 12 skokova, jednu ukradenu loptu i četiri blokade. Džordž je utakmicu završio sa 35 poena, devet skokova, osam asistencija i šest ukradenih lopti za Kliperse, koji nisu vodili ni u jednom trenutku u poslednjoj četvrtini sve dok Džordž nije pogodio trojku u poslednjim sekundama.

U Hjustonu, koji je prekinuo niz od četiri gostujuće utakmice bez pobjede, Kenyon Martin Jr. je bio najbolji. sa 23 presretanja.

Lokalni Milwaukee Bucksi pobijedili su Detroit Pistonse sa 110-108, ostajući jedini tim bez poraza od početka sezone.

Giannis Antetokounmpo je predvodio Milwaukee sa 31 poenom, a Jrue Holiday postigao je trojku kojom su Bucksi odmakli u posljednjoj minuti.

Holiday je utakmicu završio sa 25 poena, deset asistencija i sedam skokova. Najbolji pojedinac Detroita bio je Cade Cunningham sa 27 golova, sedam asistencija i šest skokova. Bogdanović je odigrao 35:05 minuta i za to vreme postigao 23 koša (9/16 iz igre, 3/6 trojke) i zabeležio četiri skoka, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Pregled rezultata utakmica Sjevernoameričke košarkaške NA lige odigranih u ponedjeljak:

LA Clippers - Houston Rockets 95-93
(Ivica Zubac je odigrao 31:40 minuta za Clipperse, zabio je 16 koševa i upisao jednu ukrademnu loptu, četiri bloka i 12 skokova)
Brooklyn Nets - Indiana Pacers 116-109
Toronto Raptors- Atlanta Hawks 139-109
Charlotte Hornets - Sacramento Kings 108-115
Washington Wizards - Philadelphia 76ers 111-118
Utah Jazz - Memphis Grizzlies 121-105
Milwaukee Bucks - Detroit Pistons 110-108
(Bojan Bogdanović je odigrao 35:05 minuta za Detroit, zabio je 23 koševa i upisao dvije kruadene lopte, dvije aistencije i četiri skoka)

Post NBA: Zubac odličan u pobjedi Clippersa, Bogdanovićeva 23 koša u porazu od Detroita pojavio se prvi na Dnevni.ba.