Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Partizan deklasirao Virtus za prvu pobjedu u Euroligi!

Košarkaši Partizana su u 4. kolu Evrolige ostvarili prvu pobedu u Evroligi posle 2014. godine, i to na sjajan način. U prepunoj Štark areni deklasiran je Virtus iz Bolonje 90:62.

Kao i u meču sa Milanom, Partizan je od početka žestoko napao. Nakon nekoliko minuta imali su dvocifrenu prednost nakon serije koševa Nanelija i Madare.

Virtus je u napadu, kao iu svim evroligaškim utakmicama ove sezone, delovao potpuno glupo. Crno-beli se nisu zaustavljali i nakon prvih 10 minuta imali su 27:11.

U drugoj četvrtini gosti dolaze do daha i nakon trojke Mikija padaju na -8. Činilo se tada da će se ponoviti scene poput Armanija, ali Virtus nije imao snage da nastavi u istom ritmu, dok su s druge strane Andušić i Panter ubacili 6 poena za novu ubjedljivu prednost. Partizan je do kraja poluvremena nastavio u jakom ritmu i sa 51:32 otišli na veliki odmor.

U trećem delu Virtus je pokušao da poremeti Partizanov ritam promenom odbrane i stao je u zoni 2-3. Crno-beli su usporili u napadu, postigavši ​​daleko manje poena nego u prve dve trećine, ali Virtus jednostavno nije imao rešenje u napadu koje bi ugrozilo tim Željka Obradovića. Na kraju treće dionice 69:47.

Četvrti deo počinje novom serijom Partizana, koji sa 9:0 ide na plus 31, a ako je bilo dileme, stavlja tačku na ovu utakmicu i najavljuje katastrofu tima iz Bolonje na kraju 90:62. . .

Kod partizana najbolji su bili Naneli sa 20 poena (8/11 iz polja), Lesor i Andušić sa po 14 poena.

U Virtusu, Bako 11, Wims 10.

Nakon ovog susreta obje ekipe imaju skor 1-3. Naredni meč Partizan igra u Vilnjusu protiv Žalgirisa.