Aktuelno: Ministarstvo za pitanja boraca HNK

Salih ef. Jusufović: “Mjesec ramazan je mjesec preporoda naših duša”

Grad Konjic: Javni poziv za podnošenje zahtjeva za podsticaj u poljoprivrednoj proizvodnji

„Uskrs je prilika da se družimo, radujemo i veselimo“

Radost ovogodišnjeg Uskrsa i ove će godine stariji stanovnici...

Pobjeda Igmana na početku proljetnog dijela prvenstva Premijer lige BiH

FK Igman – FK Željezničar 3:1

FK Igman Konjic je u 20.kolu Premijer lige BiH u prvoj premijerligaškoj utakmici u Konjicu pobijedio FK Željezničar rezultatom 3:1.

Igman je do vodstva došao u 34.minuti pogotkom Mirsada Ramića i tim rezultatom je okočano prvo poluvrijeme.

pobjeda igmana na početku proljetnog dijela prvenstva premijer lige bih

Igrač Željezničara Armin Hodžić je u 24. minuti bio prinuđen da napusti utakmicu zbog povrede. Strijelac drugog gola za Igman je bio Mersudin Ahmetović u 76. minuti, koji je u drugom poluvremenu zamijenio Ramića.

Mirko Oremuš je zbog dva žuta kartona napustio utakmicu, te je Igman od 85.minute igrao sa igračem manje. Željezničar je ubrzo, u 89.minuti, smanjio vodstvo na 2:1 golom Sulejmana Krpića.

Konačan rezultat utakmice postavio je Petar Bojo u sudijskoj nadoknadi. Bojo je za Igman postigao pogodak iz jedanaesterca za konačnih 3:1.

Ambicije FK Igman su opstanak u Premijer ligi BiH, te su tri osvojena boda na početku drugog dijela prvenstva dragocjena za konjički klub. Igman je u jesenjem dijelu prvenstva svoje domaće susrete igrao u Doboju kod Kaknja i današnja utakmica je bila premijerna koju su odigrali u svome gradu.

Utakmica, tokom koje je padala kiša, je odigrana u fer i korektnoj atmosferi, a prisustvovao joj je veliki broj navijača obje ekipe.

Nakon utakmice održana je pres-konferencija na kojoj su šefovi stručnih štabova Željezničara i Igmana, Edis Mulalić i Husref Musemić, novinarima saopštili svoje viđenje susreta.

Edis Mulalić je izjavio da je Željezničar dobro otvorio utakmicu u prvih 25 minuta, ali da ih je povreda jednog igrača poremetila.

“Nakon toga počele su se stvarati neke tranzicije bez potrebe i u okviru našeg posjeda primimo prvi i treći gol, tako da prvopoluvrijeme možemo podijeliti u dva dijela i Igman povede. Poslije prvog poluvremena morali smo rizikovati, igrali smo naprijed sa dva špica, izvukli smo defanzivnog, veznog i imamo tri, četiri dobre situacije kod 1:0. Poslije opet iz našeg posjeda se desi tranzicija, vratimo se na 2:1, ali  opet iz našeg posjeda primimo kontru, opet tranzicija i desi nam se penal, a utakmica je već bila završena. Hvala Igmanu na gostoprimstvu, Husrefu na pobjedi i naravno, cijelom klubu” – izjavio je Mulalić.

Husref Musemić je izjavio da je ovo za Igman bila historijska utakmica, s obzirom da prvi put igra na svom stadionu u Premijer ligi BiH.

“Kada pobjedite Željezničar, morate biti zadovoljni. Utakmica je imala dobre periode Željezničara i naše ekipe. Željezničar je u prvih 20 minuta bio puno bolji, imao svoje šanse i nije ih iskoristio. Onda smo mi imali period kada smo bili malo bolji, ali smo i, na svu sreću, postigli golove. I drugo poluvrijeme je tako bilo. Željezničar je otvorio drugo poluvrijeme puno bolje, malo smo se povukli nesvjesno, napravili neke izmjene i lomila se utakmica u tom trenutku. Mogla je utakmica otići u drugom smjeru. Mi smo pobijedili jer smo u dobrim periodima iskoristili svoje šanse i to je bila ta razlika, te je na kraju rezultat bio takav kakav jeste. Čestitam ekipama, dobar fudbal, dosta golova za prvo kolo, generalno korektna utakmica” – izjavio je Musemić.

FK Igman u narednom kolu gostuje u Trebinju kod Leotara.