11.5 C
Konjic
23 Aprila, 2024

Počela nova sezona Premijer lige BiH: Jović i Pantelić ukrasili debi golovima

Fudbaleri Posušja i Veleža podijelili su bodove u prvoj utakmici nove sezone Premijer lige odigravši 1:1 na Mokrom Docu.

Posušje je bolje ušlo u ovaj meč. Ferdo Milin se ofanzivno postavio na teren i već u drugoj minuti Dario Pavković prijeti udarcem sa distance, Slaviša Bogdanović vrhovima prstiju izbija loptu u korner.

Domaći se nisu radovali u drugoj minuti, ali jesu u 18. minuti. U akciji su dvojica novajlija iz Posušja, Jovan Vladimir Pavlović i Toni Jović. Pavlović je iskoristio svog sadašnjeg i bivšeg saigrača iz Krupe sjajnom dugom loptom sa zadnje linije, spojio ga 1 na 1 sa Slavišom Bogdanovićem, a Jović je iskoristio lošu reakciju Ikića i Pavića, izašao sam na golmana i lako pogodio za 1:0.

Posušci su dominirali terenom u prvom poluvremenu, imali su dosta veći posjed lopte na protivničkoj polovini, ali nije bilo konkretnih prilika.

Završetak prvog dijela pripada Rođenima. Sve je počelo greškom domaćeg golmana Luke Kukića, koju nisu iskoristili izabranici Amara Osima, a potom i najboljom šansom za Rođena. Antonio Pavić je lepo centrirao, ali Nermin Haskić nije uspeo da postigne gol. Njegov udarac je sjajno zaustavio Kukić.

Velež je izjednačio u 68. minuti. Rezervista Đorđe Pantelić sjajno je otvorio nogu na centaršut Antonija Pavića i na svom debiju za Rođene u zvaničnim mečevima postigao pogodak za 1:1. Pantelić je u igru ​​ušao samo pet minuta ranije zajedno sa Zajmovićem umjesto Andđušića i Halilovića.

Samo nekoliko minuta nakon tog gola Posušje je uspjelo vratiti vodstvo u svoju korist. Alen Dejanović je izgubio loptu pored bočne linije u opasnoj zoni, a Slobodan Milanović je sjajno šutirao u kontru, ali je Slaviša Bogdanović lepo parirao i izbacio loptu u korner.

Velež se mogao potpuno preokrenuti u 87. minuti susreta, što bi vjerovatno bilo dovoljno za pobjedu. Samir Radovac je prihvatio jednu loptu, protrčao pored odbrane Posušja i potom izveo topovski udarac, ali je lopta pogodila prečku već poraženog Kukića. To je bila posljednja šansa na utakmici, pa su Posušje i Velež na premijeri podijelili po bod.