12.3 C
25 Aprila, 2024

PREMIJER LIGA: Preokreti i autogolovi, Kuluševski pokazao navijačima Tottenhama zašto je doveden (VIDEO)

Nakon dva gola Aleksandra Mitrovića za remi Fulama sa vicešampionom Liverpulom u prvom kolu Premijer lige, na današnjem rasporedu odigrane su još četiri utakmice.

Pobijedili su Bournemouth, Leeds, Newcastle i Tottenham.

Bournemouth je na svom terenu slavio protiv Aston Ville sa 2-0.

Poveli su u 2. minuti golom Kolumbijca Jeffersona Lerme, a konačan rezultat postavio je Kiefer Moore u 80. minuti.

Prošlogodišnji udar u Premijer ligi Wolverhampton nije počeo ovu sezonu na visokoj točki. U Leedsu su poraženi od istoimene ekipe sa 2-1.

Poraz će im biti još teži jer su poveli u ranoj fazi meča, već u 6. minuti golom Daniela Podensea.

Ipak, domaći nisu morali dugo čekati na izjednačenje. U 24. minuti Rodrigo je izjednačio rezultat, a poraz Wolvesa bio je još tragičniji jer je pobjednički gol postigao Francuz Ryan Ait Nouri.

Za razliku od početka prošle sezone, sada sa novim bogatim vlasnicima, Newcastle je svakako na potezu. Na Sv. Džejms Park je sigurno slavio protiv Notingem Foresta sa 2-0.

Svrake su imale 10 udaraca na gol, dok gosti nisu dozvolili nijedan.

Nottingham je izdržao do 58. minute kada je Fabian Schar poveo, a Callum Wilson je u 78. minuti dodao konačan rezultat.

Preokret je viđen i na stadionu Totenhema, gde je Sautempton poveo od 12. minuta golom Džejmsa Vors-Provesa, ali do kraja nije imao najbolje vreme.

Do poluvremena je došlo do preokreta, golovima Sesegnona u 21. i Erica Diera deset minuta kasnije.

Međutim, Pevci se tu nisu zaustavili, već su za dva minuta postigli velikih 4:1.

Najpre je Mohamed Salisu veoma čudnim autogolom – kada je sa gol-linije praktično uspeo da skrene loptu u mrežu svog tima – dao protivniku 3-1, a samo dva minuta kasnije pojačanje iz Juventusa Dejan Kuluševski postavio je konačan rezultat efektnim golom i pokazao se kao domaći navijači.u najboljem svjetlu.