back to top
12.5 C
Konjic
22 Aprila, 2024

Preminuo ugledni primarijus doktor Džajić Mirsad

Komemoracija će biti održana 18.maja u 14 sati u Sali Gradskog vijeća, dženaza će se klanjati poslije ikindije namaza u 17 sati

Sa velikim bolom i tugom iz JU Opća bolnica Konjic i JU Dom zdravlja Konjic obavijestili su da je u 65.godini preminuo doktor Džajić Mirsad. Kako su naveli, ostali su bez jednog odanog ljekara specijaliste radiologa, prim. dr. Mirsada Džajića koji je preminuo 17.maja 2023.

Cijeli svoj radni vijek proveo je radeći u Domu zdravlja i Općoj bolnici Konjic.

Primarijus dr. Džajić, bio je velik i dobar čovjek, humanista, ljekar specijalista, veliki znalac svog posla. Bio je velikan našeg doba. Iza njega ostat će sjećanje na nesebičan trud i rad, ogromno znanje i ljubav koju je širio.

Dženaza namaz i ukop će se obaviti  u četvrtak  18.maja 2023. na Gradskom mezarju Musala, u 17 sati nakon ikindije namaza.

Primarijus doktor Džajić Mirsad, doktor medicine,  specijalista radiolog, rođen je u Konjicu 01.01.1959. godine. Otac Sulejman, majka Zlata Hasić.

Započeo je Medicinski fakultet u Rijeci a nastavio i završio u Sarajevu 14.01.1985. godine kao stipendista Doma zdravlja. Zaposlio se u Domu zdravlja Konjic 11.02.1985. godine kao ljekar pripravnik na određeno vrijeme radi obavljanja staža. Položio stručni ispit 02.04.1986. godine i odmah je primljen u stalni radni odnos.

Dana 19.05.1986. godine raspoređen je u ambulantu Buturović Polje. Bio je angažovan i u sanitetu Jugoslovenske narodne armije od  20.12.86. do 02.12.1987. U Jugoslovensku narodnu armiju odlazi sa mjesta ljekara Hitne medicinske pomoći, gdje se i vraća nakon odsluženja vojnog roka.

Premješten je u Službu kućnog liječenja od 02.12.1988. godine, a od 01.12.1989. godine radi u ZS Glavatičevo, na mjestu šefa. Nakon povratka sa dvogodišnjeg rada u Glavatičevo, vraća se u Službu kućnog liječenja 02.12.1991. godine Doma zdravlja, odakle je upućen na specijalizaciju iz radiodijagnostike 15.03.1992. godine.

Tokom agresije na Bosnu i Hercegovinu uključuje se u OS ARBiH od 15.04.1992. godine do 31.05.1996. godine. Demobiliziran u činu nadkapetana Armije Republike BiH.

Nakon demobilizacije nastavlja započetu specijalizaciju 03.06.1996. godine u Sarajevu, a nastavlja je u Univerzitetskom kliničkom centru Tuzla od 10.02.1998. – 10.07.1999. godine, a specijalistički ispit u Tuzli položio 24.12.1999. godine. Imenovan je za šefa Službe za radio i ultrazvučnu dijagnostiku od 01.06.2004. godine.

20.01.2009. izabran za pomoćnika direktora za bolničku zdravstvenu zaštitu i tu dužnost je obavljao do 2016.godine. Zvanje Primarijus stekao je 2010.

Bio je i član Općinskog vijeća u tri saziva.

preminuo ugledni primarijus doktor džajić mirsad
Preminuo ugledni primarijus doktor Džajić Mirsad

Iza primarijusa dr. Mirsada Džajića ostali su supruga Mila, sestra Mirsada, sestrične Sunita i Suana sa porodicama, zet Himzo, svastika Gordana sa porodicom, amidža Salih, strine, mnogobrojna rodbina i prijatelji, navedeno je u obavještenju JU Opća bolnica Konjic i Dom zdravlja Konjic.

radiokonjic.ba

17.05.2023.

(Zabranjeno je preuzimanje sadržaja, vijesti, videa ili fotografija bez navođenja izvora Radio Konjic i radiokonjic.ba, bez zatražene i odobrene dozvole za preuzimanje.
Vlasnik objavljenih materijala na portalu radiokonjic.ba je RTV Konjic dd, i portal radiokonjic.ba, osim ako nije navedeno drugačije.
Ukoliko dobijete odobrenje za preuzimanje, obavezni ste podijeliti izvorni link na informaciju koju preuzimate, tj.link na portal radiokonjic.ba)

Za preuzimanje informacija možete nas kontaktirati putem:

rtvka@bih.net.ba
+387 36 726 267

Možda vas zanima