Večeras je na stadionu "Asim Ferhatović Hase" odigrana utakmica...

Konjic: Večeras omladinski iftar i prikupljanje sredstava za Palestinu

Mreža mladih MIZ Konjic večeras organizuje iftar za mlade...

Večeras noć Lejletul-kadr

Večeras sa akšam namazom nastupa najodabranija noć u godini,...

Rođeni deklasirali Tuzlake

Nakon rezultatske krize u kojoj su Rođeni osvojili samo dva boda iz četiri prethodne utakmice, meč protiv snažnog i ubitačnog Tuzla Cityja dočekan je sa priličnom strepnjom među navijačima Redsa. Ipak, svojim pristupom i igrom u ovoj utakmici Rodeni su dokazali da definitivno nisu zaboravili da igraju fudbal.

Utakmica je počela za Velež kako se samo poželjeti moglo – ranim vodstvom, koje je donio Zajmović u 3. minuti nakon realizacije penala. Velež se nije povlačio nakon vodstva i nastavio je pritiskati odbranu gostiju do kraja poluvremena.

Drugo poluvrijeme počelo je slično kao i prvo, ranim golom Rođenih, a strijelac je ponovo bio Dženan Zajmović. Već tada je bilo jasno da se igra Tuzla Cityja, do ove ubilačke utakmice, raspala, a Rođen je nastavio pritiskati neizvjesnu odbranu gostiju. Do kraja utakmice Mostarci su postigli još dva gola; prvo je Nermin Haskić povisio 3:0 (82. min.), a potom je Emir Halilović (88. min.) postavio konačan rezultat, sjajnim volejem nakon kornera Vehabovića.

Igra, zalaganje i pristup koji su Rođeni pokazali u ovom meču svakako mogu obradovati vojsku navijača i dati nadu da pred timom Amara Osima slijede bolji dani. Predstojeće teško gostovanje banjalučkom Borecu u Novom Gradu novi je test za Redse i prilika da još jednim dobrim rezultatom potvrde da su Rođeni vratili poljuljano samopouzdanje i konačno izašli iz rezultatske krize. Ne sumnjamo da će biti upravo tako.

Velež: Bogdanović, Ikić, Kvakić, Hasanović, Pavić (Ovčina), Dejanović (Ćosić), Zeljković, Halilović, Anđušić (Vehabović), Džanković (Pantelić), Zajmović (Haskić)

Tuzla City: Fejzić, Šukilović (Nargalić), Nukić (Dario), Kuzmanović, Karjašević, Mesinović (Smajlagić), Čeliković, Mišić, Mehidić, Pantelić (Veselinović), Coulibaly (Eleouet).