8.5 C
25 Aprila, 2024

Rukometašice Borca pregazile ekipu Latsije u drugom kolu Evropskog kupa

Rukometaši Borče izborili su plasman u treće kolo Evropskog kupa prvi put u istoriji ovog kluba savladavši Laciju 41:17.

Kiparska predstavnica nije bila dostojan rival Banjalučankama, kojima je nedostajalo samo jedno poluvrijeme da “izmrvle” rivalke i praktično prvi put u istoriji osiguraju plasman u treće kolo Evropskog kupa, prenosi Mondo.

Na kraju, osim ubjedljive pobjede, Banjalučani bi mogli proslaviti i rekord – večeras su na jednoj utakmici postigli najveći broj golova na evropskoj sceni!

Dosadašnji rekord bio je 39 golova, koji je tadašnji tim Borče postigao protiv Bakua 2008. godine u prvoj utakmici prvog kola EHF kupa.

Od prve minute izabranici Nikole Bijelića su gostima pokazali koga će pitati u ovom duelu. Razlika je rasla iz minute u minut tokom prvog poluvremena, a o odnosu snaga dovoljno govori podatak da su “ose” u prvom poluvremenu dale tri puta više golova.

Borac je znao da kazni svaku grešku kiparskog tima, te je sigurnom i tekućom igrom u fazi napada stekao prednost od 14 golova (21:7), rutinski odradivši posao u preostalom dijelu meča.

Koliko je Borac bio dominantan u nastavku pokazuje i serija od 11:0, pa je sa 28:15 u 48. minuti došlo do 39:15 deset minuta kasnije.

Kada su u pitanju strijelci, Duška Tintor je prednjačila sa osam golova, dok je Božana Ćutković postigla sedam, a golman Dunja Jurkas deset odbrana.

U taboru Lacije Marilena Solea je upisala sedam golova, Ana-Marija Ekaterinska pet, ali je i pored ubedljivog poraza prvo ime tima bila golman Marija Hristu sa 12 odbrana.

Revanš utakmica igra se u nedjelju od 17 sati na istom mjestu, a sudeći po večeras viđenom, to će biti formalnost za banjalučke rukometašice, koje bi trebalo da budu u žrijebu trećeg kola, zakazanog za 3. i 10. decembra.

BORAC: Jurkas (10 odbrana), Andrić 2, Railić 1, Bobić 5, Majkić 3, Vukosavljević (4 odbrana), Delić 1, Brus 5, Smiljić 1, Kršić 2, Šikić 1, Novaković 4, Kodžoman (5 odbrana), Ćutković 7, Tintor 8, Ignjatović 1. Trener: Nikola Bijelić.

LATIJA: Krista (12 odbrana), Elia 3, Čarilau, Ekaterinesku 5, Vrahimi 1, Solea 7, Floka, Avram, Andrea, Agatanđela, Koliantra (1 odbrana), Pavla, Patsala, Panajotaki. Trener: Konstantinos Konstantinou.