12.5 C
22 Aprila, 2024

Šćepanović: Zasluženo smo pobijedili

Fudbaleri Sarajeva savladali su večeras na zeničkom stadionu “Bilino polje” Igmansku konjicu rezultatom 3:1 (1:1), ostvarivši drugi uzastopni i sedmi trijumf ove sezone.

Sarajevo je nakon promjene na čelu i dolaska Emira Obuće umjesto Feđe Dudića uspjelo upisati dva uzastopna trijumfa.

– Otvorili smo utakmicu na najbolji mogući način, dali smo gol u prvim minutama utakmice. Nastavili smo da dominiramo, ali ono čega smo se najviše plašili, njihovih tranzicija, primili smo gol.

U drugom poluvremenu smo znali da moramo pojačati, biti strpljivi, mirni… To je urodilo plodom i zasluženo smo pobijedili – rekao je pomoćni trener Sarajeva Vučina Šćepanović.

On je napomenuo da ih očekuje niz utakmica koje nisu nimalo lake, jer nijedan protivnik nije lak, a očekuje gostovanje Slobodi, koja u svojim redovima ima dosta iskusnih igrača.

Trener Igmana Adnan Elezović istakao je da njegovi igrači nisu dobro ušli u utakmicu, nisu ispoštovali plan i greškom primili gol.

– Međutim, kako je vrijeme odmicalo bili smo sve bolji i bolji, uspjeli smo da izjednačimo i možemo biti zadovoljni prvim poluvremenu. Sarajevo je nastavilo vršiti pritisak, naša reakcija nije bila u redu. Zaslužena pobjeda Sarajeva – rekao je Elezović, koji je istakao da je zbog povreda i izostanka trojice imao problema sa veznim igračima.

Posušje, Sloga i Sloboda su preostale utakmice za Konjičane, a u narednom kolu ih čeka susret sa Posušjem. Pobeda u tom meču, dodao je Elezović, omogućila bi im mirniji ulazak u preostale dve utakmice jesenjeg dela.

Odgovarajući na novinarsko pitanje, Šćepanović je istakao da je Enedin Mulalić opravdao povjerenje i da je kao izdanak Sarajevske akademije pokazao da se na njega može ozbiljno računati u budućnosti.