5.4 C
23 Aprila, 2024

SJAJNA UTAKMICA TUZLA CITYA: NA GOSTOVANJU UBJEDLJIVO POBIJEDILI

Mićo Kuzmanović je u prvih 17 minuta meča imao dvije poluprilike, ali je mreža Tre Pennea šutjela.

Domaćin je odgovorio nekoliko minuta kasnije, ali je Vandi bio vrlo neprecizan i šutirao daleko preko gola.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu imao je Ajdin Nukić. Fenomenalan udarac sa desetak metara od šesnaesterca uputio je desni bek Tuzlaka, ali je lopta pogodila prečku.

Do kraja prvog poluvremena Tuzlaci su tražili jedanaesterac. Napadač Semir Smajlagić pao je u kaznenom prostoru Tre Pennea, ali je glavni arbitar utakmice Dzmitry Dzmitryieu iz Bugarske samo odmahnuo rukom, penala za bh. tim nije bilo.

Prva velika prilika došla je u 16. minuti drugog poluvremena. Izabranici Dragana Jovića su još jednom pogodili stativu. Ajdin Nukić je centrirao, loša reakcija golmana domaćeg Fortija, ali Mićo Kuzmanović se ne snalazi na odbijenoj lopti i pogađa stativu!

Nekoliko minuta kasnije Mehanović je lijepo proigrao Kuzmanovića, ovaj udarac Kuzmanovića blokira odbrana Tre Pennea.

Deset minuta prije kraja, Ajdin Nukić je oboren u kaznenom prostoru Tre Pennea, a bugarski arbitar je pokazao na belu tačku, uz veliki protest domaćih fudbalera.

Odgovornost je preuzeo Mirzad Mehanović, ali je golman Tre Pennea Matteo Forti pročitao udarac veziste Tuzle i odlično odbranio.

Ipak, trener Dragan Jović je u 86. minuti umjesto Belmina Mešinovića uveo Salku Nargalića, a tuzlanski napadač je samo pet minuta kasnije pogodio za 0-1 u drugoj minuti nadoknade. Samo minut kasnije isti igrač je iskoristio šokirane domaćine i pogodio za 0-2.

Revanš utakmica igra se 14. jula na stadionu Grbavica od 18 sati. Ukoliko se bh. klub probije, u drugom kolu kvalifikacija očekuje ga duel sa Alkmaarom u Holandiji.