12.3 C
25 Aprila, 2024

Skauti uspješni u derbiju sa Borcem

Mnogo ozbiljnijim pristupom od samog početka utakmice, Izviđač iz Ljubuša slavio je pobjedu u derbiju 3. kola Premijer lige protiv aktuelnog prvaka, Borca iz Banjaluke rezultatom 36:29.

Nakon osam minuta igre bilo je 4:1, au 12. 8:4. Prednost izviđača je polako rasla, pa se na odmor otišlo sa 20:14. U drugom poluvremenu Skaut je nastavio isto, pa je sredinom drugog poluvremena došlo do devet golova prednosti, 29:20 u 46. minuti, kada je praktično bio čist pobjednik derbija. Najefikasniji je bio Miloš Kos sa 8 golova, Ivano Pavlović je postigao 6, Domagoj Alilović, Luka Bubalo i Filip Vujović su dodali po 4. Golman Haris Suljević imao je 10 odbrana. Kod gostiju Miloš Nježić postigao je 9 golova, a Milenko Rožić 6. Slađan Subotić je imao 12 odbrana. Er.B.