SIPA: U akciji “Paravan” uhapšene tri osobe u Mostaru, Međugorju i Konjicu

Udruženje Pomozi.ba u martu doniralo 775.930,83 KM za liječenje oboljelih bh. građana

Ovih dana nastavljaju se radovi na uređenju parkovskih površina...

Pripreme za ljetnu sezonu i Smotru izviđača BiH na Boračkom jezeru

Novi projekat uređenja kampa konjičkih izviđača na Boračkom jezeru...

Slavija se poslije decenije vratila u bh. elitu i slavila pobjedu u Trebinju

Nakon više od decenije, košarkaši Slavije odigrali su prvenstveni meč Bosne i Hercegovine i u prvom kolu savladali Leotar 80:73.

Prva utakmica u prvenstvu u svakom sportu i za svaku ekipu je skoro po pravilu teška, dok ekipa ne uhvati pravi ritam, a to se posebno može reći za ekipe Leotara i Slavije. Domaći tim se dosta promenio u odnosu na prošlu sezonu, a Slavija je promenila i rang samog takmičenja, što je poznato.

U prvoj četvrtini ekipe su se dosta mijenjale u vodstvu i nijedna ekipa nije uspjela napraviti opipljivu prednost, Leotar je imao +3, Slavija +2. Sokoli su imali dosta problema i sa linije slobodnih bacanja, promašili su čak šest u prvom dijelu utakmice i zbog toga su na prvi obavezni odmor otišli sa zaostatkom od jednog poena, 17:16.

Ekipe su patile i u drugoj četvrtini, Slavija je imala problema sa linije slobodnih bacanja i ostala bez gola više od četiri minuta u drugom delu utakmice, ali ni izabranici Marka Ičelića nisu previše slavili, postigli su samo četiri. u istom periodu, i otišao na maksimalnih +5, 21:16. Darko Damjanović poenima popunjava crnu rupu Slavije, a onda nakon polovičnog nastupa Penave s crte, te prve trojke na utakmici koju je pogodio Srđan Kočić, Sokoli povode serijom 6:0, 22:21. Milidragović je uzvratio trojkom, a onda su uslijedila dva povezana napada, što je iskoristio Mekejl Foreman, a Slavija je ponovo bila u prednosti. Potom slijedi igra poen za poen i nastavak uzbudljive utakmice u dvorani “Miloš Mrdić” u Trebinju.

Finiš četvrtine pripao je Slaviji, koja serijom 5:0 nakon trojke Filipa Njegovanovića i poenima Ajdina Penave ide na svojih maksimalnih +5 na poluvremenu, 35:30.

Srđan Kočić i Darko Damjanović vodili su Slaviju kroz treću četvrtinu i održavali prednost na pet poena, a onda je nakon Foremanovog koša Slavija povisila na maksimalnih +7, 45:38. Ipak, nastavljeni su problemi sa linije slobodnih bacanja za goste, dok je domaći tim manje-više siguran sa linije bacanja, a Nedeljko Košanin sa linije bacanja dovodi Trebinje na -2, 47:45. Srđan Kočić odbija napad Leotara, a onda Penava pogađa za +6, 51:45. Trojac nije slušao Leotara na ovom meču, ali Nedeljko Košanin, koji je u ovom periodu bio glavni igrač Trebinaja, na kraju pogađa na dva minuta do -3, a nakon poena Đorđa Ninkovića nakon voleja, imamo novi nerešen rezultat u utakmici 54:54. a Penava pogađa pred sirenu za 56:54 i tim rezultatom ulazimo u posljednjih 10 minuta utakmice.

Darko Damjanović je ovaj meč odigrao kao kapiten, te sa još četiri poena, uz podršku poena Tunguza, vodi Slaviju na +8, 62:54, prije nego što Košanin jednim poenom iz bacanja prekida seriju Sokolova. Trojka je bila veliki problem za obojicu, ali Đurasović je u pravom trenutku pronašao četvrtu za Leotar i smanjio na -4, a onda Šakotić pogađa još jednu, ali na drugoj strani Filip Njegovanović vraća jednu. i bilo je jasno da ulazi u dramatičnu završnicu utakmice, koja je ipak bila kompletna utakmica.

Trojkom Mekejl Foreman ponovo vodi Slaviju do +7, 70:63, da Adžić smanjuje na pet, ali Kočić i Penava vraćaju maksimalnih +8 na ovoj utakmici, 73:65 uz tri i po minuta do idi. Iskusni Đurasović pogađa trojku, ali Filip Njegovanović mu vraća trojku, a pogađa i Kočić nakon promašaja Đursovića za +10, 78; 68, a oni su znali da sačuvaju prednost do kraja za sjajnu pobeda na startu sezone.

Najefikasniji u timu Slavije bio je kapiten Darko Damjanović sa 21 poenom, a Srđan Kočić dodao je 16. Kod Leotara Šakotić je postigao 16, a Adžić 15 poena.

Ovo je ujedno bila i posljednja utakmica 1. kola prvenstva BiH, a podsjećamo na ostale rezultate: Promo – Budućnost 95:97, Bosna – Zrinjski 98:90, Široki – Posušje 85:49, Mladost – Spars 79: 87, Sloboda – Borac 80 :87.