Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Sloga priredila iznenađenje u Modriči i savladala Zrinjski

FK Sloga je slavila još jednu pobjedu protiv ekipe HŠK Zrinjski minimalnim rezultatom 1:0. Ovo je velika pobjeda za novog prvoligaša protiv aktuelnog prvaka Bosne i Hercegovine.

Domaćin u Modriči je na početku utakmice pokušao da izvrši pritisak, ali su Plemići u 12. minuti preko Bilbije stvorili prvu šansu, ali je pozicija za šut bila veoma teška.

Velika šansa za Zrinjski viđena je u 23. minuti utakmice, Bilbija je ovoga puta šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola. U trenucima kada je Zrinjski imao više lopte u svom posjedu, Sloga je uspjela povesti.

Igrao se 34. minut kada je Krstovski odlično odradio posao posle dodavanja Ristića i pogodio mrežu svog bivšeg kluba. Iz poštovanja prema svom bivšem klubu, odbio je da proslavi ovaj gol.

Zrinjski je samo pet minuta kasnije mogao postići izjednačujući pogodak, Janković je centrirao, ali je Jakovljevićev udarac bio jako loš. Do kraja prvog poluvremena više nije bilo šansi.

U nastavku Zrinjski je svim silama pokušavao doći do izjednačenja, a veliku priliku propustio je Mario Ćuže u 52. minuti susreta. Odlična šansa za Slogu u drugom poluvremenu dogodila se nekoliko minuta kasnije, ali je i pored dobrog udarca Kulenoviću uskraćen pogodak, pošto je Jakovljević u posljednjem trenutku spasio gol.

U nastavku Zrinjski je svim silama pokušavao doći do izjednačenja, ali uzalud, jer je na kraju minimalnih 1:0 u korist Dobojlija.