Vlada FBiH: Transferi boračkoj kategoriji veći od četiri miliona KM

Katolici cijelog svijeta, u nedjelju, 31.marta će proslaviti Uskrs,...

Grad Konjic: Javni poziv za finansiranje projekata iz oblasti sporta iz Budžeta Grada Konjica za 2024.godinu

Ovim pozivom reguliše se raspodjela sredstava osiguranih Budžetom Grada...

Srbija je senzacionalno svladala Švedsku za plasman u polufinale

Prava senzacija u režiji mladih rukometaša Srbije na Evropskom prvenstvu u Portugalu. Nakon što su izabranici Đorđa Teodorovića dominirali u pretkolu, u prvoj utakmici glavnog kola takmičenja savladali su Švedsku rezultatom 32:27 (15:12). Time je Srbija na izuzetan način izborila plasman u polufinale Evropskog prvenstva, što je najbolji rezultat u konkurenciji mlađih kategorija od kada se naša zemlja takmiči pod ovim imenom.

Kakvo je bilo otvaranje utakmica. “Orlovi” su za sedam minuta postigli pet golova, dok je Zekić za Šveđane predstavljao neprobojni zid. Uprkos tajm-autu koji je pokušao da konsoliduje redove, Šveđanima je trebalo skoro osam minuta da postignu prvi gol.
Naši momci su nastavili na svoj način i došli do 9:1 do 12. minuta, kada je Švedska zatražila drugi tajm-aut da pokuša spasiti ono što se spasiti moglo. Momci su briljirali u preliminarnoj fazi, ali su večeras sve ostavili bez daha. Primili su samo jedan gol od Švedske punih sedamnaest minuta, a za to vrijeme postigli su čak 11 golova, a u 18. minuti stigli do 11 golova razlike (13:2). Momci su bili izuzetno motivisani u napadu, dok je Zekić bio siguran na golu i 11 odbrana u prvom poluvremenu. Kada su se oporavile od početnog šoka, kvalitetna selekcija poput Švedske na početku poluvremena pokušala je da nadoknadi propušteno, pa je od 15:4 u 23. minuti napravila seriju od osam golova i otišla na poluvrijeme rezultatom 15:12 u korist Srbije.

Na početku drugog dijela utakmice Šveđani su uspjeli da smanje razliku na dva gola, ali su naši ponovo zaigrali po starom i do 42. minute uspjeli su doći do šest golova razlike (18:24) . Naš tim se nije pokolebao nakon pada na kraju prvog dijela utakmice i još jednom je kvalitetom pokazao da zasluženo zauzima mjesto na kojem je. Usledili su pokušaji Švedske da ostvari povoljan rezultat, ali je Srbija uspela da sačuva stečenu prednost. Na samom kraju utakmice Švedska je iskoristila svoje posljednje atome da stigne do minus tri, što je bio maksimum. Srbija je potvrdila da sve do sada nije bila slučajnost i završila utakmicu sa pet golova prednosti.

“Orlić” je tako dominantno stigao do polufinala Evropskog prvenstva, već nakon prvog susreta u glavnoj rundi takmičenja, i ostvario uspeh kakav sve mlađe selekcije nisu postigle otkako je Srbija samostalna država.

U redovima Srbije najefikasniji su bili Miloš Kos, Mateja Dodić i Stefan Dodić sa po šest golova.