SIPA: U akciji “Paravan” uhapšene tri osobe u Mostaru, Međugorju i Konjicu

Udruženje Pomozi.ba u martu doniralo 775.930,83 KM za liječenje oboljelih bh. građana

Ovih dana nastavljaju se radovi na uređenju parkovskih površina...

Pripreme za ljetnu sezonu i Smotru izviđača BiH na Boračkom jezeru

Novi projekat uređenja kampa konjičkih izviđača na Boračkom jezeru...

Srbija preživjela turske napade i napravila veliki korak ka Svjetskom prvenstvu

Srbija je u prvom poluvremenu igrala zaista vrhunski, na kraju prve četvrtine imala je plus 15, bilo je 26:11, a u drugom delu prednost je dostigla maksimalnih plus 19, a na odmoru je bilo 47:28. .

Naše istočne komšije su u drugom poluvremenu imale dva puta prednost od 21 poen, ali su se “žilavi” Turci, uz podršku fantastične domaće publike, polako vraćali u meč i u poslednjih deset minuta ušli rezultatom 65:55 u korist Srbija.

Tamo gdje su stali u trećoj dionici, nastavili su i u posljednjoj, pa su Turci izjednačili koševima Čedija Osmana u 37. minuti, bilo je 71:71. Uslijedila je skandalozna sudijska odluka na dva minuta do kraja, kada je Nikola Kalinić dobio tehničku grešku zbog nepostojećeg prekršaja Nikole Jokića nad Alperenom Sengunom, pa su Turci izjednačili na 72:72.

Uslijedio je faul u napadu Čedija Osmana, a Srpkinje su trojkom Nikole Kalinića poveli novo vodstvo, nakon čega je Čedi Osman napravio još jedan faul u napadu. Gudurić je pogodio dva udarca, Turci su bili neprecizni nakon čega je Nikola Jokić pogodio i tako riješio pitanje pobjednika u ovom meču.

Do pobjede ih je predvodio Nikola Jokić sa 24 poena i devet skokova, dok je Marko Gudurić dodao 12 poena i šest asistencija, a Nikola Kalinić i Vladimir Lučić meč su završili sa po 11 poena. Kalinić je imao šest skokova, a Lučić četiri uz tri asistencije.

Na drugoj strani najbolji je bio Cedi Osman sa 22 poena, šest skokova i dvije asistencije, dok je Furkan Korkmaz dodao 18 poena uz tri skoka, a Alperen Sengun je meč završio sa 17 poena, tri skoka i dvije asistencije.

Turska – Srbija 72:79 (11:26, 17:21, 27:18, 17:14)

Srbija sada ima tri pobede i isto toliko poraza kao Turska, ali je jasno da je ova pobeda veoma važna, i da može biti odlučujuća u borbi za plasman na Svetsko prvenstvo.