Aktuelno: Ministarstvo za pitanja boraca HNK

Salih ef. Jusufović: “Mjesec ramazan je mjesec preporoda naših duša”

Grad Konjic: Javni poziv za podnošenje zahtjeva za podsticaj u poljoprivrednoj proizvodnji

U izvještaju o stanju sigurnosti na području odgovornosti PU...

„Uskrs je prilika da se družimo, radujemo i veselimo“

Radost ovogodišnjeg Uskrsa i ove će godine stariji stanovnici...

STEFANOVIĆ NAKON NOVE POBJEDE: Pokušat ćemo nadmašiti prošlogodišnji rezultat

Košarkaši FMP Meridijana pokazali su da prošla sezona nije bila slučajnost i ponovili odličan početak, upisavši šestu pobjedu od početka, uz samo jedan poraz.

Ovoga puta su slavili protiv MZT Skoplja u dramatičnoj završnici, iako se činilo da su posao završili mnogo ranije. Međutim, nisu dozvolili da ih serija protivnika sputa.

Posle novog trijumfa, utiske je izneo trener Pantere Nenad Stefanović.

Mi smo ekipa koja živi od treninga i to nam je nedostajalo prije ove utakmice, koja će nam poslužiti kao lekcija da moramo ozbiljno igrati 40 minuta. Teško izborena, ali na kraju i zaslužena pobeda za nas. U najavi utakmice rekao sam, iako znam da se neke izjave daju radi reda, ali zaista sam tako mislio, da smo se ozbiljno pripremili za ovog protivnika i vidjeli ste danas koliko oni mogu biti opasni i igrati dobro. ofanzivna igra. Mislim da je sam raspored razlog za njihove rezultate od početka. Što se nas tiče, prve sedmice nakon zadnje utakmice smo manje trenirali, bilo je nekoliko povreda, nekih igrača nije bilorekao je Stefanović, a potom istakao:

Mi smo ekipa koja živi od treninga i priprema, a kada takva ekipa ima vikend bez utakmice, defanzivno to izgleda kao danas sa samo možda 15-ak minuta odbrane koje bismo trebali odigrati, mislim najviše na treću četvrtinu. Ne mogu reći da se nismo borili, ali smo bili nonšalantni, ali kada je u pitanju jedna lopta, nikoga nije briga. Teške su to utakmice kada je pobjeda zadata, a poraz katastrofa, međutim, bitno mi je da smo to predstavili i da nakon šest kola imamo sedam-jedan. Nakon prošlogodišnjih 5-1 sigurno nije bilo lako ponoviti, ali uspjeli smo to ponoviti i nadmašitirekao je trener FMP Meridijana.

Na kraju se osvrnuo i na pad.

Ne znam šta je uzrok, moraću da pogledam utakmicu. Prestali smo pritiskati loptu po cijelom terenu, a imali smo i dosta faulova. Jesmo li mislili da je utakmica gotova? Da li sam napravio grešku u svom vodstvu? Sve je to dio posla. Prvo što upada u oči je da smo bili bez bonusa, a odigrali smo lagani prenos i organizaciju igre i onda su ušli neki šutevi. Sa takvom razlikom odigrali su bez pritiska i uspjeli se približiti sa skoro 40 posto šuta za tri poena i jakim udarcima. Ovo nam je lekcija da ništa nije lako i da 40 minuta moramo shvatiti ozbiljnorekao je Stefanović.

Perspektivni strateg se osvrnuo i na činjenicu da njegov tim već drugu sezonu zaredom odlično počinje.

Mislim da se u drugom dijelu prošle sezone vidjelo da nas niko ne shvata olako. Možda je na početku ovoga bilo nekih poznatih pitanja nakon ispadanja u kvalifikacijama za Ligu prvaka, ali vjerujem u ovaj tim, stručni štab i sve ljude u klubu i mislim da uz malo sreće i dobrog rada, zdravlja, pokušaćemo da nadmašimo prošlogodišnji rezultatrekao je selektor reprezentacije Srbije.