13.3 C
24 Aprila, 2024

Stotinjak Partizana u Zagrebu, mladi igrači efikasni

Košarkaši Partizana slavili su na startu ABA lige u Zagrebu protiv Cibone ubedljivim rezultatom 105-81.

Domaći košarkaši su odlično ušli u utakmicu i u prvom dijelu su u jednom trenutku, nakon nešto manje od sedam minuta igre, vodili sa 8 razlike.

Međutim, serijom 9-2 do kraja prvog dijela, crno-bijeli su se već potpuno vratili u meč i izgubili sa samo pola koša (26-25).

Zagrepčani su uspeli da zadrže prednost neko vreme, trojkom Bakovića na početku druge četvrtine poveli su 31-25, ali je ubrzo usledila velika pauza Željka Obradovića od 13-0. praktično odlučila pobjednika.

Potom je Partizan došao do dvocifrene prednosti (33-43), koja je ubrzo do kraja poluvremena porasla na +18, najviše zahvaljujući dve brze trojke Trifunovića i Exuma.

U drugom poluvremenu crno-beli su zadržali stečenu zalihu, a viđena su i dva atraktivna zakucavanja Matiasa Lesora. Nakon nešto više od pet minuta igre u drugom poluvremenu, Andušić trojkom postiže +20 za svoj tim, što je nova najveća prednost (70-50).

Ubrzo je odlično zakucao i Balša Koprivica nakon ale-oop-a sa Nanelijem, a koševima Tristana Vukčevića i Dantea Exuma ubacio je 25 poena u posljednjoj minuti treće četvrtine.

U poslednjih 10 minuta razlika i odnos na terenu je manje-više rutinski održavan, a petorka crno-belih su uglavnom bili mladi košarkaši, pa je prve poene postigao 19-godišnji Đorđije Jovanović, koji je sakupio trojku. poen i zakucavanje u zadnjoj minuti 7 poena.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su novi kapiten Kevin Panter (3 skoka, 4 asistencije), Tristan Vukčević (4 skoka, 2 ukradene lopte) i Uroš Trifunović (3 skoka, 4 asistencije) sa po 14 poena. Dvocifren pogodak postigao je Papapetru sa 11, a Lesor, Exum i Andušić po 10 poena.

U poraženom timu Krešimir Ljubičić postigao je 19 poena, a Lovro Mazalin i srpski internacionalac Nikola Malešević po 10 poena. Dobar je bio i drugi srpski igrač u redovima Cibone Aleksandar Aranitović sa 9 poena, 5 skokova i jednom asistencijom.

Ipak, možda i najbolji igrač Cibone na ovom meču bio je Borna Kapusta sa nevjerovatnih 15 asistencija.